sanokaapas mitenkä tällainen suhteellisen tylsä tyyppi voisi tosissaan ilahduttaa äitiä. ottakaa humioon että meillä on pieni vauva. sävelet soivat sielussani mutta en saa konehesta irti.?
Idea nro1
heikki
3811
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minä vien joka vuosi äidilleni ison kimpun valkovuokkoja, ja äitini arvostaa tätä elettä paljon. Ja "pirkka-niksinä" otan aina mettään kynsisakset mukaan jotta saan napsittua vuokot mukaani nopeammin :)
Joskus olen piirtänyt oman kortin, äiti on tykännyt niistäkin.
Riippuu tietysti millaiset perinteet ja tavat kullakin perheellä on, mutta meillä on aina arvostettua pieniä, yksinkertaisia eleitä kuten valkovuokkokimppua tai itse piirrettyä korttia, sen sijaan että olisimme ostaneet kalliita lahjoja. Mutta kukin tyylillään, tietty :)
Mä ajattelin yllättää äitini, joka asuu 300km päässä minusta niin, että lähetän kukkalähetyksen, joka viedään hänen ovelleen saakka=)
Suuri ruusukimppu tai kevätkimppu, oikein liioiteltu, sellasesta mun äiti ainakin tykkää=)
Minä toivoin kalevala korun äiti-lapsi korun. Siihen koruun tulee sen värinen kivi kun vauvan sukupuoli, sit niitä saa lisättyä samaan kaulakoruun kun vauvoja tulee lisää. Kultasepän liikkeestä.