Maiccille vastaus

Anonyymi

Joku (kukan) tekee asiallisia avauksia ja poistelee asiattomia kommentteja, kuten tämän:

Moi Maicci.

Tässä yksi hauska video ole hyvä:

https://www.youtube.com/watch?v=VHGqBmvNxH8

Kirjoitin tarkoituksella hauska, katso itse miksi. Tämä Professori Yingsak on suosittu tv-kokki Thaimaassa ja esiintynyt myös muun maalaisten tv-kokkien ohjelmissa.

Valitsin tämän videon myös siksi, että massaman videoita on paljon netissä, mutta harvoissa käytetään proteiinin lähteenä tonnikalaa. Tässä videossa myös perunat korvataan kurpitsalla. Professori Yingsak puhuu videolla myös englantia thain lisäksi, joten video aukenee myös thaita taitamattomille.

Kysy rohkeasti lisää jos jotain jää epäselväksi. Minun lisäksi tällä palstalla esim. Thaimaassa asuva 2010 on kykenevä kääntämään thaita suomeksi.

6

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huh huh... olipa senssukan sääntöjen vastainen viesti!

    • Anonyymi

      Kiitos.

      • Anonyymi

        Ota vastaus talteen ennen kuin T töppösellä puhelin pirisee...

        - täällä S amalia, tiiätkö mitä?


      • Anonyymi

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Korjaan: lentoMajuri ja satokauden INTIALAISEN sanonko minkä... no jääköön MIG21 tasoisella aimoni moi moi vaan rastat kihartamatta.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      126
      6234
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      63
      5161
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      72
      4290
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      102
      3874
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      13
      3642
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3210
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      52
      2556
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2519
    9. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      95
      2281
    10. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      67
      2252
    Aihe