Joku (kukan) tekee asiallisia avauksia ja poistelee asiattomia kommentteja, kuten tämän:
Moi Maicci.
Tässä yksi hauska video ole hyvä:
https://www.youtube.com/watch?v=VHGqBmvNxH8
Kirjoitin tarkoituksella hauska, katso itse miksi. Tämä Professori Yingsak on suosittu tv-kokki Thaimaassa ja esiintynyt myös muun maalaisten tv-kokkien ohjelmissa.
Valitsin tämän videon myös siksi, että massaman videoita on paljon netissä, mutta harvoissa käytetään proteiinin lähteenä tonnikalaa. Tässä videossa myös perunat korvataan kurpitsalla. Professori Yingsak puhuu videolla myös englantia thain lisäksi, joten video aukenee myös thaita taitamattomille.
Kysy rohkeasti lisää jos jotain jää epäselväksi. Minun lisäksi tällä palstalla esim. Thaimaassa asuva 2010 on kykenevä kääntämään thaita suomeksi.
Maiccille vastaus
Anonyymi
6
148
Vastaukset
- Anonyymi
Huh huh... olipa senssukan sääntöjen vastainen viesti!
- Anonyymi
Kiitos.
- Anonyymi
Ota vastaus talteen ennen kuin T töppösellä puhelin pirisee...
- täällä S amalia, tiiätkö mitä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ota vastaus talteen ennen kuin T töppösellä puhelin pirisee...
- täällä S amalia, tiiätkö mitä?No tätä... https://www.youtube.com/watch?v=4hA41FtbDZw
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No tätä... https://www.youtube.com/watch?v=4hA41FtbDZw
Eikö mee viestit läpi... pahoititko mielesi?
s - Anonyymi
Korjaan: lentoMajuri ja satokauden INTIALAISEN sanonko minkä... no jääköön MIG21 tasoisella aimoni moi moi vaan rastat kihartamatta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.26410874- 762991
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan822668- 882540
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1512252Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2672119- 451461
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131425Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1321331Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei35942