Joku (kukan) tekee asiallisia avauksia ja poistelee asiattomia kommentteja, kuten tämän:
Moi Maicci.
Tässä yksi hauska video ole hyvä:
https://www.youtube.com/watch?v=VHGqBmvNxH8
Kirjoitin tarkoituksella hauska, katso itse miksi. Tämä Professori Yingsak on suosittu tv-kokki Thaimaassa ja esiintynyt myös muun maalaisten tv-kokkien ohjelmissa.
Valitsin tämän videon myös siksi, että massaman videoita on paljon netissä, mutta harvoissa käytetään proteiinin lähteenä tonnikalaa. Tässä videossa myös perunat korvataan kurpitsalla. Professori Yingsak puhuu videolla myös englantia thain lisäksi, joten video aukenee myös thaita taitamattomille.
Kysy rohkeasti lisää jos jotain jää epäselväksi. Minun lisäksi tällä palstalla esim. Thaimaassa asuva 2010 on kykenevä kääntämään thaita suomeksi.
Maiccille vastaus
Anonyymi
6
170
Vastaukset
- Anonyymi
Huh huh... olipa senssukan sääntöjen vastainen viesti!
- Anonyymi
Kiitos.
- Anonyymi
Ota vastaus talteen ennen kuin T töppösellä puhelin pirisee...
- täällä S amalia, tiiätkö mitä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ota vastaus talteen ennen kuin T töppösellä puhelin pirisee...
- täällä S amalia, tiiätkö mitä?No tätä... https://www.youtube.com/watch?v=4hA41FtbDZw
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No tätä... https://www.youtube.com/watch?v=4hA41FtbDZw
Eikö mee viestit läpi... pahoititko mielesi?
s - Anonyymi
Korjaan: lentoMajuri ja satokauden INTIALAISEN sanonko minkä... no jääköön MIG21 tasoisella aimoni moi moi vaan rastat kihartamatta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-195975Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite855592Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin983608- 1253604
- 1221350
- 571297
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301222- 381019
- 451013
- 26979