Joku (kukan) tekee asiallisia avauksia ja poistelee asiattomia kommentteja, kuten tämän:
Moi Maicci.
Tässä yksi hauska video ole hyvä:
https://www.youtube.com/watch?v=VHGqBmvNxH8
Kirjoitin tarkoituksella hauska, katso itse miksi. Tämä Professori Yingsak on suosittu tv-kokki Thaimaassa ja esiintynyt myös muun maalaisten tv-kokkien ohjelmissa.
Valitsin tämän videon myös siksi, että massaman videoita on paljon netissä, mutta harvoissa käytetään proteiinin lähteenä tonnikalaa. Tässä videossa myös perunat korvataan kurpitsalla. Professori Yingsak puhuu videolla myös englantia thain lisäksi, joten video aukenee myös thaita taitamattomille.
Kysy rohkeasti lisää jos jotain jää epäselväksi. Minun lisäksi tällä palstalla esim. Thaimaassa asuva 2010 on kykenevä kääntämään thaita suomeksi.
Maiccille vastaus
Anonyymi
6
141
Vastaukset
- Anonyymi
Huh huh... olipa senssukan sääntöjen vastainen viesti!
- Anonyymi
Kiitos.
- Anonyymi
Ota vastaus talteen ennen kuin T töppösellä puhelin pirisee...
- täällä S amalia, tiiätkö mitä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ota vastaus talteen ennen kuin T töppösellä puhelin pirisee...
- täällä S amalia, tiiätkö mitä?No tätä... https://www.youtube.com/watch?v=4hA41FtbDZw
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No tätä... https://www.youtube.com/watch?v=4hA41FtbDZw
Eikö mee viestit läpi... pahoititko mielesi?
s - Anonyymi
Korjaan: lentoMajuri ja satokauden INTIALAISEN sanonko minkä... no jääköön MIG21 tasoisella aimoni moi moi vaan rastat kihartamatta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074579Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1724366Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941720- 4031651
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311397Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51097Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531090- 67979
- 56944
- 92928