Joku (kukan) tekee asiallisia avauksia ja poistelee asiattomia kommentteja, kuten tämän:
Moi Maicci.
Tässä yksi hauska video ole hyvä:
https://www.youtube.com/watch?v=VHGqBmvNxH8
Kirjoitin tarkoituksella hauska, katso itse miksi. Tämä Professori Yingsak on suosittu tv-kokki Thaimaassa ja esiintynyt myös muun maalaisten tv-kokkien ohjelmissa.
Valitsin tämän videon myös siksi, että massaman videoita on paljon netissä, mutta harvoissa käytetään proteiinin lähteenä tonnikalaa. Tässä videossa myös perunat korvataan kurpitsalla. Professori Yingsak puhuu videolla myös englantia thain lisäksi, joten video aukenee myös thaita taitamattomille.
Kysy rohkeasti lisää jos jotain jää epäselväksi. Minun lisäksi tällä palstalla esim. Thaimaassa asuva 2010 on kykenevä kääntämään thaita suomeksi.
Maiccille vastaus
Anonyymi
6
136
Vastaukset
- Anonyymi
Huh huh... olipa senssukan sääntöjen vastainen viesti!
- Anonyymi
Kiitos.
- Anonyymi
Ota vastaus talteen ennen kuin T töppösellä puhelin pirisee...
- täällä S amalia, tiiätkö mitä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ota vastaus talteen ennen kuin T töppösellä puhelin pirisee...
- täällä S amalia, tiiätkö mitä?No tätä... https://www.youtube.com/watch?v=4hA41FtbDZw
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No tätä... https://www.youtube.com/watch?v=4hA41FtbDZw
Eikö mee viestit läpi... pahoititko mielesi?
s - Anonyymi
Korjaan: lentoMajuri ja satokauden INTIALAISEN sanonko minkä... no jääköön MIG21 tasoisella aimoni moi moi vaan rastat kihartamatta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544562Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224489Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2951670- 811311
- 2281308
- 681265
- 3061005
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50820