Voiko AM-120 käsittelykokeen ajaa huonolla mopolla?

Aion siis suorittaa mopokortin käsittelykokeen omalla mopolla. Se kuitenkin mietityttää, että vaikuttaako mopon kunto kokeen tulokseen?
Moponi ei ole laiton, mutta se käy vähän huonosti ja paljon pikkuvikoja löytyy.
Silti sillä pystyy ajamaan.

Kiitos etukäteen mahdollisista vastauksista.
4419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos se ei ole laiton ja kaikki pakolliset laitteet toimii (valot, vilkut, jarrut jne) niin ei se tulokseen vaikuta ja saat sillä kokeen suorittaa.

Äänestä
  • Vilkut eivät ole pakollisia

    Äänestä

Mitenkähän olisi jos korjaisit ne pikkuviat.

Äänestä

Siis minkähän helvetin takia monet ajaa omilla paskoilla vehkeillä ne kokeet kun koulut antaa niiden pyörät käyttöön kokeen ajaksi? Vai eikö jossain oikeasti ole tälläistä käytäntöä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aion siis suorittaa mopokortin käsittelykokeen omalla mopolla. Se kuitenkin mietityttää, että vaikuttaako mopon kunto kokeen tulokseen?
Moponi ei ole laiton, mutta se käy vähän huonosti ja paljon pikkuvikoja löytyy.
Silti sillä pystyy ajamaan.

Kiitos etukäteen mahdollisista vastauksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu