Kunnossapitotarveselvitys

Anonyymi

Edellisen vuoden kunnossapitoselvityksessä ei ole "arvoitu" kattoremontin tarvetta, ja nyt hallitus oli lyömässä yhtiökokouksen kylkeen kalliin kattoremontin. Meneekö oikein? Vai oliko nämä ihan huuhaata "merkittävät korjaukset 5 vuodelle". Toteutuuko yhdenvertaisuus jos hallitus tietää asiasta jo edellisenä vuotena, mutta muut osakkaat ei?

3

138

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmeisimmin katon korjaustarve on tullut hallituksenkin tietoon vasta edellisen yhtiökokouksen jälkeen, olisihan se muuten siellä kunnossapitotarveselvityksessä ollut. Yhtiökokouksessahan asia selvinnee.

      • Anonyymi

        Minkä ikäinen katto kyseessä?Ehkä se on jo tullut tiensä päähän,hallituksen täytyy kantaa vastuu ja uusia katto hyvissä ajoin ennenkuin se alkaa vuotaa,sitten kun niin pääsee tapahtumaan,ei enää euroja lasketa vaan korjaus täytyy tehdä pikimmiten,ihmisten terveydellä ei pidä leikkiä,se vasta kalliiksi tuleekin!Aina on näitä pihtareita ja epäilijöitä jotka epäilevät ja kyseenalaistavat hallituksen päätöksiä!Kannattaa myös selata vanhoja papereita,onko niissä ollut jo aiemmin esillä katon korjaus tarve.


    • Anonyymi

      Hallitus tietää asiasta..kai sinäkin tiedät minkä ikäinen katto on,onko uusimisen aika?Jotkut asiat tulevat tiensä päähän,ja ne täytyy vain uusia!Hallitus kartoittaa mikä kulloinkin on uusimisen tarpeessa,eikä varmaan syyttä suotta uusi kattoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      394
      1580
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      1030
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      78
      880
    4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      855
    5. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      803
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      789
    7. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      74
      745
    8. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      65
      726
    9. 59
      725
    10. 57
      722
    Aihe