Eikö putin vois hoitaa nää kersat kun kerran Ukrainassa hän toisen valtion lapsia tappaa??Tarviiko kokkolassa tälle hullulle ja sen maalle kerätä rahaa??
Laittakaa se kirppari kiinni,kehtaako siellä joku kokkolalainen vielä edes käydä ja rahansa venäläisille antaa???Mitä nämä kirpparin pitäjät oikein ajattelee kun kehtaavat joka päivä ovensa avata???
Pietarin lasten kirpputori kokkola
6
65
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikuttaa vahvasti et aloittaja on ainua hullu, suomessahan tosin hullutkin on terveiden seassa kun pöpilöitä ei ole vara ylläpitää,
- Anonyymi
Ei meidän tarvii alkaa venäjän kansalaisia ruokkia,ruokkikoon pudleri ne omansa
- Anonyymi
Aivan samaa mieltä! Sitä olen jo vuosia ihmetellyt miten tuota kirpparia täytyy yleensä ylläpitää. Onko vaan että parhaat päältä ensin pyörittäjille ja rahat taskuun jos jotain omaa myy. Miksi sinne kukaan yleensä lahjoittanut yhtikäs mitään. Pitäköön Olikarkkien maa omistaan huolen ilman ryysyjen roudaamista sinne.
- Anonyymi
Turhat ryysyt pois silmistä, niin oikeastaan aivan sama minne menevät. Ukrainaankin meni jo alkuunsa liiaksi kaikenlaista lumppua, joille ei riittänyt enää porukkaa edes pusseja availemaan. Mihin lie jätevuoriksi jäänyt?
- Anonyymi
Niille turhille ryysyille on kehitteillä parempi hyötykäyttö, tiedä mitä niistä vielä tulee/tehdään, kaikki on mahdollista nykyään.
- Anonyymi
Ukrainaan kannattaa ja pitääkin tehdä lahjoituksia nyt,minäkin eilen lahjoitin 30e ukrainaan kun ostin arpoja ja olen laittanut sinne hygieniatarvikkeita keräyksen mukana edes sanna marin sdp ja marin ohosalo vihr eivät pysty samaan hah!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2605991Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki943559PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1373521Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423113Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne843033Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv1042857Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest172480Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1132432- 1812082
Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä
Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn101605