Juhlittiinko EU:hun liittymistä ja halpoja ruoan hintoja sekä mahtavia ulkomaankauppayhteyksiä?
Oliko Juuassa voitonjuhla?
11
270
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on kaikki paremmin kun olemme nyt EU:ssa. Kultuurimme on rikastunut Marokon partaporukalla, jotka ovat täyttäneet työvoimapulaiset firmat joka niemennotkossa. Samoin pääsimme eroon maamiinoista, joihin Vietnamissakin haavoittui tuhansia lapsia.
Melkein saimme lakkautettua Ruotsin malliin myös puolustusvoimat, mitkä veivät rahaa suunnattomat määrät. Lipponen edesauttoi EU:n yhteis rymäkkää kaasuputkella ja lämmitti näin suhteet Venäjään. Turhat maatilat lakkautettiin ja turhat hätävarastot ajettiin minimiin. Huumeiden käyttö ja kauppa levisi myös peruskouluihin. Häiriköinti ja mielenosoitukset päivitettiin EU-tasolle. Saatiin myös pari terroritekoa. Hyvinvointiyhteiskunta sai myös kouluampumiset. Eu-direktiivit säädettiin päästöjen, kurkkujen käyryyden ja susien valvomiseksi. Ruoan hinta saatiin nostettua nopeasti EU:n huipputasolle ja näin Suomesta tuli EU:n myötä maailman onnellisin valtio. - Anonyymi
Mitenhän se Englanti pärjää kun erosi EU:sta ja voi niin huonosti, että antaa nyt sotilaallista apua Suomelle? Taisi olla feikkiä koko EU?
- Anonyymi
Kiepissä kun rätti vaihtuu rahaksi niin se on yhtä voitonjuhlaa.
- Anonyymi
Kiepistä vittuilijat saavat hiljentyä laivarannassa monttujen täyttäjinä, niin saavat tuntumaa mitä on köyhän työ.
- Anonyymi
Kiepin laivaranta palvelussa saa kuulemma nyrkin persieen.
- Anonyymi
EU:sta ei käyty kuin maraton propakanda julkistahojen toimesta. Ruotsi oli toisenlainen, ja pärjää. Nyt kun on tuli perseen alla, niin vetkutellaan yö ja puhutaan.
Kaikki haluaa mansikat kakusta, paitsi Ano Turtiainen ja Pres. Ilves, jotka puhuvat historiaa, mutta totta! - Anonyymi
Nyt ollaan NATO:ssa mikäli Turkki ei pysty estämään.
- Anonyymi
https://vapaudenliitto.fi/kansallisaarrettamme-kolia-uhataan/
https://vapaudenliitto.fi/eun-sahkomarkkinoista-on-irtauduttava-ja-suomen-sahkoverkko-kansallistettava/
Karjalan porukka pitää aina yhtä! Liittykää siis mukaan jo tänään - Vapauden liitto - Anonyymi
Eu liittymisen jälkeen vaatteet ovat paljon halvempia https://eskolifestyle.company.site/
- Anonyymi
Nuo ovat ilmaisia ja jaetaan varmaan joulumarkkinoilla koska hinnaston painamisessa on säästetty. Nyt meillä EU:ssa kuolee töyhtötintti ja rapulainen pullalohi, onneksi Mariekeksi on halpaa.
- Anonyymi00013
Mik on EU, kirjoitat niin vaikeaselkoisesti !
Mistä nyt puhutaan 🤫
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1011795- 591170
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4441139- 1701043
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän131822- 58821
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä49766- 84763
- 51718
- 57681