Foilaavan moottoriveneen muodossa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/2de78f1e-d3cb-47be-a493-6acee48eebd6
Minkähän kokoisia koneita?
Kesä saapui venesatamaan
7
157
Vastaukset
- Anonyymi
Oho, parinkymmenen metrin loikka. Kyllä lähti! Mulle faija opetti että kuusheppaisessa pitää aina muistaa se turvaremmi kiinni, mutta ehkä tämän faija on opettanut jotain muuta. Vaikka että pitää olla tehokkaampi kuin naapurilla.
- Anonyymi
Ei noi ihan äärimmäisen isoilta koneilta näytä mutta toi vauhditon pituushyppy kertois kyllä riittävästä konetehosta. Ei riitä enää että soutelijat ja purjehtijat joutuu tulilinjalle, nyt jo maallakin on vaarassa. Hyvä ettei ollut jalankulkijoita tai autoja.
- Anonyymi
Tästä se kausi lähtee. Ei varmaan jää viimeiseksi. Kyllä näitä saa pelätä.
- Anonyymi
Wau, nyt on miehekästä toimintaa!
- Anonyymi
Ihanan tehokasta!
- Anonyymi
Katsellut koko talven jenkkien opetusvideoita youtubesta. Venekin ilmiselvästi rakennettu jenkkien standardien mukaan.
- Anonyymi
Eikä mitään tappokytkimiä. Miten sitä muuten jääkaapilla käy ajon aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427362
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463544- 623288
- 512974
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512812Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1851820- 471541