Että olen jälkeenjäänyt henkiseltä kypsyydeltä. En ole sitä itse valinnut tai hankkinut. Ei ole pakko olla mun seurassa tai vaikutuspiirissä.
Minkäpä sille itse voin
6
78
Vastaukset
- Anonyymi
Minussa erityispiirteisenä on lapsenomaisuutta järkevyyden lisäksi.
- Anonyymi
Terkkuja vaimolle ja lapselle kuitenkin! 😆
- Anonyymi
Happamia sanoi kuuluisa kettukin. Ilmeisen koville ottaa fakta että jäit paitsioon kun pitää täällä joka keskustelussa naureskella eli itkeä asiasta.
- Anonyymi
Se on hienoa ettet pakota ketään seuraasi. On sellaisiakin henkisesti jälkeenjääneitä joilla on valtaa pakottaa muut seuraansa. Upseereita, lääkäreitä, opettajia ym.
- Anonyymi
En ole kyllä ollutkaan. Joku taso sentään oltava. Ympärilläni on vain vakava mielisiä ihmisiä. Keskustelemme päivänpolitiikan kuviosta päivät pitkät ja paheksumme muita .
- Anonyymi
Kukas sen on sitten sinulle hankkinut jos et sinä itse?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.17510530- 572873
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan822608- 862462
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1492172Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2512022- 451441
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131425Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1211250Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei35902