Hädintuskin maaseutu on päässyt eroon paskalain pakotteista, niin nyt Viherpiipertäjien avustamana EU tulee määräämään kylien mökkeihin energian kulutukselle ylärajan. Tiedossa vanhempiin mökkeihin kymmenien tuhansien remontit ja kun tiedetään syrjemmällä olevien asuinpaikkojen arvo nollaksi, niin laudat vain ikkunoihin ja kunnan elätiksi. Suomen päättäjien pitäisi alkaa järkevöitymään ja ajattelemaan mikä on järkevää ja mikä ei.
Maaseutu halutaan tyhjentää
Anonyymi
5113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vihreät pamputtaa mökin mummoa joka aiheutti ilmaston muutoksen Soo Soo nyt pitää olla ekolokinen vihreä kaupungissa joka kuluttaa 10 kertaa enemmän luonnonvaroja kuin mökin mummo vihreään öky elämään
Ei hosuta vihreät putoaa ensi vaaleissa ja homma unohtuu.
Ei pidä kaikkea ottaa ihan tosissaan. Ovat ehdotuksia ja kyllähän kaikenlaisia säännöksiä tulee kaupunkiympäristöön ja myös maaseudulle. Ei se kaupungissa asuminenkaa sen edullisemmaksi tule. Meillä on sentään luontoa ympärillämme. Ei laiteta lautoja ikkunoihin ja lähdetä asfalttipihoille pällistelemään. Ooteellaan ja katellaan kaunista kevään tuloa.
Hallitus on ruvennut peloittelemaan EU hun tukeutuen kansalaisiaan monenlaisilla pakotteilla vuosien varrella. Koskahan päättäjät alkaisi puhumaan pieneläkeläisten eläkkeiden nostosta, no sehän toteutuu seuraavien vaalien alla, kunnes taas unohtuu.
Muistutetaanpa että paska lakia oli sorvaamassa
ympäristöministeri, erityisesti Paula Lehtomäki (kesk).