Maaseutu halutaan tyhjentää

Anonyymi

Hädintuskin maaseutu on päässyt eroon paskalain pakotteista, niin nyt Viherpiipertäjien avustamana EU tulee määräämään kylien mökkeihin energian kulutukselle ylärajan. Tiedossa vanhempiin mökkeihin kymmenien tuhansien remontit ja kun tiedetään syrjemmällä olevien asuinpaikkojen arvo nollaksi, niin laudat vain ikkunoihin ja kunnan elätiksi. Suomen päättäjien pitäisi alkaa järkevöitymään ja ajattelemaan mikä on järkevää ja mikä ei.

5

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihreät pamputtaa mökin mummoa joka aiheutti ilmaston muutoksen Soo Soo nyt pitää olla ekolokinen vihreä kaupungissa joka kuluttaa 10 kertaa enemmän luonnonvaroja kuin mökin mummo vihreään öky elämään

    • Anonyymi

      Ei hosuta vihreät putoaa ensi vaaleissa ja homma unohtuu.

    • Anonyymi

      Ei pidä kaikkea ottaa ihan tosissaan. Ovat ehdotuksia ja kyllähän kaikenlaisia säännöksiä tulee kaupunkiympäristöön ja myös maaseudulle. Ei se kaupungissa asuminenkaa sen edullisemmaksi tule. Meillä on sentään luontoa ympärillämme. Ei laiteta lautoja ikkunoihin ja lähdetä asfalttipihoille pällistelemään. Ooteellaan ja katellaan kaunista kevään tuloa.

    • Anonyymi

      Hallitus on ruvennut peloittelemaan EU hun tukeutuen kansalaisiaan monenlaisilla pakotteilla vuosien varrella. Koskahan päättäjät alkaisi puhumaan pieneläkeläisten eläkkeiden nostosta, no sehän toteutuu seuraavien vaalien alla, kunnes taas unohtuu.

    • Anonyymi

      Muistutetaanpa että paska lakia oli sorvaamassa
      ympäristöministeri, erityisesti Paula Lehtomäki (kesk).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      372
      2328
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      61
      1796
    3. 154
      1365
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1192
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1181
    6. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      48
      915
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      90
      834
    8. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      802
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      41
      777
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      28
      773
    Aihe