Voi jukolauta minkälaisia tunareita. Kuinkahan monta kertaa onnistuvat vielä söhläämään ? Farssia farssin perään.
https://www.ita-savo.fi/paikalliset/4596257
https://www.ita-savo.fi/paikalliset/4596257
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Josko neljäs kerta toden sanoo…
Sosteri on lähettänyt ehdotuksensa kaupunginhallitukselle. Miksi asia on päätynyt tekniselle lautakunnalle, jolla ei ole edes toimivaltaa tehdä asiassa minkäänlaisia päätöksiä. Kenen moga?
Kukas on lautakunnan puheenjohtaja joka vie lautakuntaan tuollaisia asioita sitten ? Kyllä meillä on surkeita ja osaamattomia poliitikkoja. Munaavat itsensä koko ajan.
Viranhaltijalla suurempi eli virkavastuu niin teklassa kuin hallituksessa. Luottamushenkilöt maallikoita ja ovat vastuussa pääsääntöisesti äänestäjille.
Tämä tapahtunut olisi syytä selvittää; sen verran vahva kannanotto luottamushenkilöiltä tuli sosterin tontin ostamisesta. Miksi annettiin kävellä taas luottamushenkilöiden yli?
Eipä näyttänyt olevan asia teklan listalla. Tirsk