Saas nähdä miten paljon ihmiset osoittavat mielipidettään Venäjän toimista - on meinaan itänaapurin omistuksessa Korpelan lihajalostamo, että saas nähdä osoittaako ihminen mieltään valitsemalla kotimaisen.
Korpelankulman avajaiset perjantaina
22
3022
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi pitäisi? Korpelalla kotimainen liha ja kotimainen ihminen tekee ansiotyötä?
- Anonyymi
Lopetin käymästä kun jauhelihaa myöten kaikki vakuumeissa. Ei tuoretta tavaraa minkäänlaista. Ja myyvät (myös) saksalaista possun naturellia ulkofilettä. En ole poikennut enkä poikkee. Porin suunnalla hyvä tilateurastamo mistä saa tuoretta, kotimaista lihaa.
- Anonyymi
Nämä typerät törtöt on ajaneet TB-kauppiata itsemurhiin, kun kaikki työ loppui muka muka jonkun Putinin vuoksi. Vantaalla TB-kauppias amopui itsensä ja kirjoitti sitä ennen seinään "tätäkö te halusitte boikotillanne?"
- Anonyymi
Ei kirjoittanut seinään, vaan vanerille. Eikä ollut Vantaalla, vaan Nurmijärvellä.
- Anonyymi
Ei tää Korpelankulma liity mitenkään siihen joka on huittisis ryssien omistukses
- Anonyymi
"Ei tää Korpelankulma liity mitenkään siihen joka on huittisis ryssien omistukses"
Liittyy se siten, että Lahdeli Groupin hallituksessa istuu eräs Seppo Armas Korpela. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Ei tää Korpelankulma liity mitenkään siihen joka on huittisis ryssien omistukses"
Liittyy se siten, että Lahdeli Groupin hallituksessa istuu eräs Seppo Armas Korpela.Siis Landeli Groupin.
- Anonyymi
Olis voinu tulla vaikka torille hesen paikalle,hese on ihan turha,kympillä saa yhden vehnäsämpylän ja muutaman ranskanpernan,ja mukillisen sokerijuomaa.torigrillillä oli sentään isot purilaiset täysliha pihvillä ja mukavat likat otti tilauksia vastaan.
- Anonyymi
Sinun kommenttiin ei ole lisättävää - juuri noin on asia. Hyvä ulostulo!
- Anonyymi
Korpelankulma on sataprosenttisesti Korpelan suvun omistuksessa. Teboil boikotointikin on tyhmää, kun miettii että kaksi kolmas osaa öljystä tulee Venäjältä, joten muutkin sitä ostaa.
- Anonyymi
Tuohan nyt on ihan ***puhetta. Tarkistapas nyt faktat.
- Anonyymi
Kertoo vain nykyisten suomalaisten keskimääräisestä älykkyydestä. Omia mielipiteitä ei osata enää edes muodostaa, toistetaan vaan mitä lehdissä ja televisiossa sanotaan. Luulevat varmaan olevansa paistinpannuja heti, kun joku niin lehdessä väittää.
- Anonyymi
Maalaistute vata pajuniemi ja paranen kuuluu myös tähän ketjuun.
- Anonyymi
.....onko jäänyt yöunet vähiin?
- Anonyymi
Korpelan kulma käyty. Eipä tarvitse mennä enää, kun siellä ei ole lihatiskiä eli tuotteet pakattu vakuumiin. Juurikin se oli Korpelan valtti, kun näki mitä ostaa. Noista valmiiksi pakatuista kun ei koskaan tiedä, että kuinka vanhaa tuotetta oikeasti on. Harmi. Onneksi on Kuusikon Lihakauppa Laviassa.
- Anonyymi
Ei ne Wunderbaumit sen lihakaupan ilmaa raikasta, en toiste mene.
- Anonyymi
Ostakee Jämin rahtipalvin tuotteita,on meinaan hyvää tavaraa,ja kotimaista.
- Anonyymi
onko kpäässä muka jollain mielipiteitä? sivistyneitä aatteita?
tarkoitan siis jotain ihan loppuun asti ajateltuja älykkäitä kannanottoja ja jopa boikotointia oikeasti tärkeiden asioiden puolesta?
kyllä se taitaa oll akuulkaa niin että kpäässä tehdään ja toimitaan ja ajattelu, se jää muille.- Anonyymi
Siinä puhuu Lidil kauppias, joka laittoi myyjät ottamaan hyllystä suomalaiset lihasäilykkeetkin, kun niissä oli puolan, suomen, ruåttin kielen lisäksi venäläinenkin tuoteseloste! Haaaa haaaa aiiiih haaaa.
- Anonyymi
Oks sä niitä samoja ihmisiä jotka käy kaupan tädeille vinkumas venäläisestä meetwurstista?
- Anonyymi
Lounas ruoka testattu 9 .
Toimiva konsepti, hyvät siistit tilat, parkkipaikka laajentunut.
Suosittelen.- Anonyymi
Kunnon ilmastointi ja sähköllä toimivat verhot ikkunoissa, pitää ruokasalin ilman viileänä helteilläkin. Mukava asioida ja syödä. Hyvä palvelu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1453985Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville643650Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122954Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1152534- 1752206
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa321564Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka491447- 541272
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161063Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1101043