Hoitsut/lähärit yms.

Anonyymi

Joudun käymään Maantiekadun terveyskeskuksessa useasti. Menen pääovesta sisään ja siinä oikealle käännyttäessä on kaksi tiskiä - ilmeisesti neuvonta yms. Niissä on aina porukkaa siten että päät kolisee yhteen. Istuvat ja höpöttävät. Mitä ne oikein tekee tai siis sellainen määrä pitää putiikkia pystyssä. Ei näytä työt stressaavan mutta silti ollaan palkkaa vaatimassa lisää.

4

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samasta aiheesta on kirjoitettu aiemminkin.
      Maantienkadun kaupunginsairaalassa on itsepalvelukirjautuminen koneella lähellä pääovea.
      Silti ovelta oikealle on infotiskejä, ensin kolme luukkua vieri vieressä, sitten vähän edenpänä on kaksipaikkainen paivelutiski, jossa on aina kaksi hlöä sekä kolmas selän takana pitämässä juorukerhoa.
      Näillä ei todellakaan ole mitään tekemistä, työksi sitä ei voi kutsua, joten kysymys suoraan sairaanhoitopiirin vastaavalle, onko teillä todella rahaa maksaa tällaisille tyhjäntoimittajille palkkaa?
      Ei ehkä tarvitsisi valtiolta pyytää palkankorotuksiin rahaa jos puhdistatte loiset tontiltanne.

    • Anonyymi

      samaa mieltä,itse ihmetellyt samaa,kun kysyt jotain niin kaikki korvat kuulolla.

    • Anonyymi

      Mitä mieltä ootte, eiks oo ihana uusi kynsilakka, mun mieskin kehui, ajjaj oli kiva ilta ja peittokin heilui.

    • Anonyymi

      Tämä on muuten oikeaa asiaa. Tämä sama vastaanottokomitea on haaskannut tehokasta työaikaa jo vuosikausia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      125
      3380
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      55
      2951
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2454
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      2002
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      170
      1644
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      30
      1298
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1142
    8. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      936
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      914
    10. Polvinen hylkäsi Persut

      Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.
      Kajaani
      152
      877
    Aihe