Joudun käymään Maantiekadun terveyskeskuksessa useasti. Menen pääovesta sisään ja siinä oikealle käännyttäessä on kaksi tiskiä - ilmeisesti neuvonta yms. Niissä on aina porukkaa siten että päät kolisee yhteen. Istuvat ja höpöttävät. Mitä ne oikein tekee tai siis sellainen määrä pitää putiikkia pystyssä. Ei näytä työt stressaavan mutta silti ollaan palkkaa vaatimassa lisää.
Hoitsut/lähärit yms.
4
87
Vastaukset
- Anonyymi
Samasta aiheesta on kirjoitettu aiemminkin.
Maantienkadun kaupunginsairaalassa on itsepalvelukirjautuminen koneella lähellä pääovea.
Silti ovelta oikealle on infotiskejä, ensin kolme luukkua vieri vieressä, sitten vähän edenpänä on kaksipaikkainen paivelutiski, jossa on aina kaksi hlöä sekä kolmas selän takana pitämässä juorukerhoa.
Näillä ei todellakaan ole mitään tekemistä, työksi sitä ei voi kutsua, joten kysymys suoraan sairaanhoitopiirin vastaavalle, onko teillä todella rahaa maksaa tällaisille tyhjäntoimittajille palkkaa?
Ei ehkä tarvitsisi valtiolta pyytää palkankorotuksiin rahaa jos puhdistatte loiset tontiltanne. - Anonyymi
samaa mieltä,itse ihmetellyt samaa,kun kysyt jotain niin kaikki korvat kuulolla.
- Anonyymi
Mitä mieltä ootte, eiks oo ihana uusi kynsilakka, mun mieskin kehui, ajjaj oli kiva ilta ja peittokin heilui.
- Anonyymi
Tämä on muuten oikeaa asiaa. Tämä sama vastaanottokomitea on haaskannut tehokasta työaikaa jo vuosikausia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1963999Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t562827Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881413Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181276Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101229Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi71043Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20221032- 46984
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt228944- 49936