Joudun käymään Maantiekadun terveyskeskuksessa useasti. Menen pääovesta sisään ja siinä oikealle käännyttäessä on kaksi tiskiä - ilmeisesti neuvonta yms. Niissä on aina porukkaa siten että päät kolisee yhteen. Istuvat ja höpöttävät. Mitä ne oikein tekee tai siis sellainen määrä pitää putiikkia pystyssä. Ei näytä työt stressaavan mutta silti ollaan palkkaa vaatimassa lisää.
Hoitsut/lähärit yms.
4
83
Vastaukset
- Anonyymi
Samasta aiheesta on kirjoitettu aiemminkin.
Maantienkadun kaupunginsairaalassa on itsepalvelukirjautuminen koneella lähellä pääovea.
Silti ovelta oikealle on infotiskejä, ensin kolme luukkua vieri vieressä, sitten vähän edenpänä on kaksipaikkainen paivelutiski, jossa on aina kaksi hlöä sekä kolmas selän takana pitämässä juorukerhoa.
Näillä ei todellakaan ole mitään tekemistä, työksi sitä ei voi kutsua, joten kysymys suoraan sairaanhoitopiirin vastaavalle, onko teillä todella rahaa maksaa tällaisille tyhjäntoimittajille palkkaa?
Ei ehkä tarvitsisi valtiolta pyytää palkankorotuksiin rahaa jos puhdistatte loiset tontiltanne. - Anonyymi
samaa mieltä,itse ihmetellyt samaa,kun kysyt jotain niin kaikki korvat kuulolla.
- Anonyymi
Mitä mieltä ootte, eiks oo ihana uusi kynsilakka, mun mieskin kehui, ajjaj oli kiva ilta ja peittokin heilui.
- Anonyymi
Tämä on muuten oikeaa asiaa. Tämä sama vastaanottokomitea on haaskannut tehokasta työaikaa jo vuosikausia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli399371"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn433955Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.392644Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1272566Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1022509Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on271977Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait161655Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.331457- 711287
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen1791177