Onko haapavedellä prideliputusta

Anonyymi

entä missä sijaitsee seta:n toimisto ja onko siellä vihreiden puoluetoimistoa?

27

971

    Vastaukset 27

    • Anonyymi

      Tänä vuonna liputetaan oikein komeasti!

    • Anonyymi

      Näyttää olevan yläasteella. Oikea pride viikko. Siellä tuputetaan vähemmistöaatetta urakalla murrosikäisille. Varsinaisia aamunavauksia jossa syötetään ajatusta nuorten tajuntaan. Mainoskampanja.
      Koulu toimii räikeästi vanhempien arvoja ja kotikasvatusta vastaan. Kouluun on pakko mennä,oppivelvollisuus. Tämäkö on sitä oppisisältöä mitä koulu tarjoaa? Törkeää. Ottakaapa vanhemmat kantaa asiaan ja koululle palautetta! Aletaanko seuraavaksi opettamaan esim. kannabiksesta liberaalisti ja yltiöhumanistisesti, että se on leikisti vaarattomsmpaa kuin alkoholi ja ihan ok huvikäyttöön? Tähänkä opetusministeri on pyrkinyt? Hyi olkoon!

      • Anonyymi

        hyvä se on sinunkin lapsen ymmärtää, että ihmisiä on monenlaisia. En tiedä, missä kuplassa sinä elät, mutta olisi aika avata silmät.


      • Anonyymi

        Eli sinun mielestäsi koulun LAAJA ja KAIKKI huomioonottava teemaviikko on törkeää? Mahtavaa sinulle! Ylpeästi täällä julistat, että et kannata tasa-arvoisia mahdollisuuksia kaikille sukupuolesta tai seksuaalisestasuuntautumisesta riippuen ja se, jos joku on törkeää ja varsinkin säälittävää. Kannabis ja pride ei ole millään tavalla yhteydessä toisiinsa eli nyt kyllä keksit huviksesi seurauksia harmittomalle aikeelle, jolla yritetään vain saada nuorien oloa helpommaksi tekemällä oppiympäristöstä ymmärtäväisempää ja avoimempaa kaikille. Idea on julistaa vapautta olla oma itsesi, ketään ei olla muuttamassa vaan muutetaan niitä pinttyneitä ja vanhentuneita ajattelutapoja ja muotteja, jotka tänne meidän yhteiskuntaan on asetettu. Juhlitaan kaikkia, ei vaan sukupuoli- tai seksuaalivähemmistöjä eikä ketään suljeta pois. Tämä viikko oli tarpeellinen ja tulee tapahtumaan uudestaan sinun kaltaistesi ihmisten takia. Tätä tehdään nuorten vuoksi, jotta kaikki saisivat tuntea olonsa turvalliseksi ja ymmärretyksi ympäristössä, jossa he joutuvat väkisinkin viettämään paljon aikaa. Häpeäisit ja katsoisit laajemmalle, niin näkisit juuri kaikki ne murrosikäiset, jotka kamppailee oman seksuaalisuutensa ja identiteettinsä kanssa ilman minkäänlaista tukea tai apua. Tällä viikolla sitä on tarjottu ja se on ollut hyödyksi enemmän kuin osaisit edes uskoa.


    • Anonyymi

      Kyllä yläkoulussa pittäis opettaa vain PERSU-aatetta.
      Muita oppeja ei tarvitakkaan.
      Son se ja sama ko Talepaaneilla,
      silmä silmästä ja sormi sormesta.

    • Anonyymi

      Kukaan ei ole väittänyt, että koulussa pitäisi opettaa politiikkaa.
      Päin vastoin. Oikeastaan Persut on ainoita, jotka ovat näkyvästi ottaneet kantaa siihen, että kouluihin ei saa viedä politiikkaa.
      Lopetapas siis asioiden vääristely.

      Nyt kun tarkasti mietitään, niin eikös lehdissä ollut noin vuosi sitten juttua siitä, että kepujen kellokas etelä Suomessa jakoi lukiossa päättöjuhlassa omia esitteitään? Joten mikäs ryhmä se tunkee härskisti kouluihinkin?

      • Anonyymi

        Kalahtiko kalikka, osuiko ohjus 🙄


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kalahtiko kalikka, osuiko ohjus 🙄

        Eikö muuta vastaväitettä löydy :D Ihan alakoulu meininkiä tämä. Opetelkaa aikuiset ihmiset argumentoimaan asiallisesti.


    • Anonyymi

      Ei saa liputtaa missään nimessä. Tällaista asiaa ylijulistetaan turhaan.Jokainen on mikä on..Ei häpäistä lipputankoa.

    • Anonyymi

      Tosi on että tämä ketju kertoo miten Pride-viikko olisi ollut tarpeen jo vuosikymmeniä sitten . Eikä yllä kirjoitettujen viestien perusteella näytä tarve ainakaan vähentyneen.

      • Anonyymi

        Taidetaan tarvita pari kolme pride-vuotta yhteen putkeen, ennen kun nämä eräät tokenee.


    • Anonyymi

      Sateenkaari tuputus kouluissa pitäisi kieltää. Ei ihme että herkässä iässä olevat nuoret voivat nykyään todella pahoin.

      • Anonyymi

        Matematiikka pitää kans kieltää, se sekoittaa todella monen pään, heillä menee laskut ihan sekaisin.


    • Anonyymi

      Ei ole jumissa, kaikki alkoi silloin, kunJumala loi taivaan ja maan, ihmisen, miehen ja naisen, juuri siksi, että he yhtyvät keskenään ja saavat lapsia / perillisiä.

    • Anonyymi

      Se että mielipiteissä viitataan jumalaan, on sama, kuin joku viittaisi nukkumattiin, pelle hermanniin tai yksisarvisiin!

    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      67
      1084
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      98
      1054
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      22
      902
    4. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      62
      852
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      124
      825
    6. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      134
      817
    7. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      57
      745
    8. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      26
      710
    9. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      17
      689
    10. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      45
      666
    11. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      46
      628
    12. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      617
    13. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      82
      596
    14. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      127
      592
    15. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      592
    16. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      48
      590
    17. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      588
    18. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      35
      580
    19. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      6
      563
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      11
      549
    Aihe