Onko haapavedellä prideliputusta

Anonyymi

entä missä sijaitsee seta:n toimisto ja onko siellä vihreiden puoluetoimistoa?

27

928

    Vastaukset

    • Anonyymi

      Tänä vuonna liputetaan oikein komeasti!

    • Anonyymi

      Näyttää olevan yläasteella. Oikea pride viikko. Siellä tuputetaan vähemmistöaatetta urakalla murrosikäisille. Varsinaisia aamunavauksia jossa syötetään ajatusta nuorten tajuntaan. Mainoskampanja.
      Koulu toimii räikeästi vanhempien arvoja ja kotikasvatusta vastaan. Kouluun on pakko mennä,oppivelvollisuus. Tämäkö on sitä oppisisältöä mitä koulu tarjoaa? Törkeää. Ottakaapa vanhemmat kantaa asiaan ja koululle palautetta! Aletaanko seuraavaksi opettamaan esim. kannabiksesta liberaalisti ja yltiöhumanistisesti, että se on leikisti vaarattomsmpaa kuin alkoholi ja ihan ok huvikäyttöön? Tähänkä opetusministeri on pyrkinyt? Hyi olkoon!

      • Anonyymi

        hyvä se on sinunkin lapsen ymmärtää, että ihmisiä on monenlaisia. En tiedä, missä kuplassa sinä elät, mutta olisi aika avata silmät.


      • Anonyymi

        Eli sinun mielestäsi koulun LAAJA ja KAIKKI huomioonottava teemaviikko on törkeää? Mahtavaa sinulle! Ylpeästi täällä julistat, että et kannata tasa-arvoisia mahdollisuuksia kaikille sukupuolesta tai seksuaalisestasuuntautumisesta riippuen ja se, jos joku on törkeää ja varsinkin säälittävää. Kannabis ja pride ei ole millään tavalla yhteydessä toisiinsa eli nyt kyllä keksit huviksesi seurauksia harmittomalle aikeelle, jolla yritetään vain saada nuorien oloa helpommaksi tekemällä oppiympäristöstä ymmärtäväisempää ja avoimempaa kaikille. Idea on julistaa vapautta olla oma itsesi, ketään ei olla muuttamassa vaan muutetaan niitä pinttyneitä ja vanhentuneita ajattelutapoja ja muotteja, jotka tänne meidän yhteiskuntaan on asetettu. Juhlitaan kaikkia, ei vaan sukupuoli- tai seksuaalivähemmistöjä eikä ketään suljeta pois. Tämä viikko oli tarpeellinen ja tulee tapahtumaan uudestaan sinun kaltaistesi ihmisten takia. Tätä tehdään nuorten vuoksi, jotta kaikki saisivat tuntea olonsa turvalliseksi ja ymmärretyksi ympäristössä, jossa he joutuvat väkisinkin viettämään paljon aikaa. Häpeäisit ja katsoisit laajemmalle, niin näkisit juuri kaikki ne murrosikäiset, jotka kamppailee oman seksuaalisuutensa ja identiteettinsä kanssa ilman minkäänlaista tukea tai apua. Tällä viikolla sitä on tarjottu ja se on ollut hyödyksi enemmän kuin osaisit edes uskoa.


    • Anonyymi

      Kyllä yläkoulussa pittäis opettaa vain PERSU-aatetta.
      Muita oppeja ei tarvitakkaan.
      Son se ja sama ko Talepaaneilla,
      silmä silmästä ja sormi sormesta.

    • Anonyymi

      Kukaan ei ole väittänyt, että koulussa pitäisi opettaa politiikkaa.
      Päin vastoin. Oikeastaan Persut on ainoita, jotka ovat näkyvästi ottaneet kantaa siihen, että kouluihin ei saa viedä politiikkaa.
      Lopetapas siis asioiden vääristely.

      Nyt kun tarkasti mietitään, niin eikös lehdissä ollut noin vuosi sitten juttua siitä, että kepujen kellokas etelä Suomessa jakoi lukiossa päättöjuhlassa omia esitteitään? Joten mikäs ryhmä se tunkee härskisti kouluihinkin?

      • Anonyymi

        Kalahtiko kalikka, osuiko ohjus 🙄


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kalahtiko kalikka, osuiko ohjus 🙄

        Eikö muuta vastaväitettä löydy :D Ihan alakoulu meininkiä tämä. Opetelkaa aikuiset ihmiset argumentoimaan asiallisesti.


    • Anonyymi

      Ei saa liputtaa missään nimessä. Tällaista asiaa ylijulistetaan turhaan.Jokainen on mikä on..Ei häpäistä lipputankoa.

    • Anonyymi

      Tosi on että tämä ketju kertoo miten Pride-viikko olisi ollut tarpeen jo vuosikymmeniä sitten . Eikä yllä kirjoitettujen viestien perusteella näytä tarve ainakaan vähentyneen.

      • Anonyymi

        Taidetaan tarvita pari kolme pride-vuotta yhteen putkeen, ennen kun nämä eräät tokenee.


    • Anonyymi

      Sateenkaari tuputus kouluissa pitäisi kieltää. Ei ihme että herkässä iässä olevat nuoret voivat nykyään todella pahoin.

      • Anonyymi

        Matematiikka pitää kans kieltää, se sekoittaa todella monen pään, heillä menee laskut ihan sekaisin.


    • Anonyymi

      Ei ole jumissa, kaikki alkoi silloin, kunJumala loi taivaan ja maan, ihmisen, miehen ja naisen, juuri siksi, että he yhtyvät keskenään ja saavat lapsia / perillisiä.

    • Anonyymi

      Se että mielipiteissä viitataan jumalaan, on sama, kuin joku viittaisi nukkumattiin, pelle hermanniin tai yksisarvisiin!

    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      904
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 55
      725
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      43
      694
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      654
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      640
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      516
    Aihe