Onko haapavedellä prideliputusta

Anonyymi

entä missä sijaitsee seta:n toimisto ja onko siellä vihreiden puoluetoimistoa?

27

944

    Vastaukset

    • Anonyymi

      Tänä vuonna liputetaan oikein komeasti!

    • Anonyymi

      Näyttää olevan yläasteella. Oikea pride viikko. Siellä tuputetaan vähemmistöaatetta urakalla murrosikäisille. Varsinaisia aamunavauksia jossa syötetään ajatusta nuorten tajuntaan. Mainoskampanja.
      Koulu toimii räikeästi vanhempien arvoja ja kotikasvatusta vastaan. Kouluun on pakko mennä,oppivelvollisuus. Tämäkö on sitä oppisisältöä mitä koulu tarjoaa? Törkeää. Ottakaapa vanhemmat kantaa asiaan ja koululle palautetta! Aletaanko seuraavaksi opettamaan esim. kannabiksesta liberaalisti ja yltiöhumanistisesti, että se on leikisti vaarattomsmpaa kuin alkoholi ja ihan ok huvikäyttöön? Tähänkä opetusministeri on pyrkinyt? Hyi olkoon!

      • Anonyymi

        hyvä se on sinunkin lapsen ymmärtää, että ihmisiä on monenlaisia. En tiedä, missä kuplassa sinä elät, mutta olisi aika avata silmät.


      • Anonyymi

        Eli sinun mielestäsi koulun LAAJA ja KAIKKI huomioonottava teemaviikko on törkeää? Mahtavaa sinulle! Ylpeästi täällä julistat, että et kannata tasa-arvoisia mahdollisuuksia kaikille sukupuolesta tai seksuaalisestasuuntautumisesta riippuen ja se, jos joku on törkeää ja varsinkin säälittävää. Kannabis ja pride ei ole millään tavalla yhteydessä toisiinsa eli nyt kyllä keksit huviksesi seurauksia harmittomalle aikeelle, jolla yritetään vain saada nuorien oloa helpommaksi tekemällä oppiympäristöstä ymmärtäväisempää ja avoimempaa kaikille. Idea on julistaa vapautta olla oma itsesi, ketään ei olla muuttamassa vaan muutetaan niitä pinttyneitä ja vanhentuneita ajattelutapoja ja muotteja, jotka tänne meidän yhteiskuntaan on asetettu. Juhlitaan kaikkia, ei vaan sukupuoli- tai seksuaalivähemmistöjä eikä ketään suljeta pois. Tämä viikko oli tarpeellinen ja tulee tapahtumaan uudestaan sinun kaltaistesi ihmisten takia. Tätä tehdään nuorten vuoksi, jotta kaikki saisivat tuntea olonsa turvalliseksi ja ymmärretyksi ympäristössä, jossa he joutuvat väkisinkin viettämään paljon aikaa. Häpeäisit ja katsoisit laajemmalle, niin näkisit juuri kaikki ne murrosikäiset, jotka kamppailee oman seksuaalisuutensa ja identiteettinsä kanssa ilman minkäänlaista tukea tai apua. Tällä viikolla sitä on tarjottu ja se on ollut hyödyksi enemmän kuin osaisit edes uskoa.


    • Anonyymi

      Kyllä yläkoulussa pittäis opettaa vain PERSU-aatetta.
      Muita oppeja ei tarvitakkaan.
      Son se ja sama ko Talepaaneilla,
      silmä silmästä ja sormi sormesta.

    • Anonyymi

      Kukaan ei ole väittänyt, että koulussa pitäisi opettaa politiikkaa.
      Päin vastoin. Oikeastaan Persut on ainoita, jotka ovat näkyvästi ottaneet kantaa siihen, että kouluihin ei saa viedä politiikkaa.
      Lopetapas siis asioiden vääristely.

      Nyt kun tarkasti mietitään, niin eikös lehdissä ollut noin vuosi sitten juttua siitä, että kepujen kellokas etelä Suomessa jakoi lukiossa päättöjuhlassa omia esitteitään? Joten mikäs ryhmä se tunkee härskisti kouluihinkin?

      • Anonyymi

        Kalahtiko kalikka, osuiko ohjus 🙄


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kalahtiko kalikka, osuiko ohjus 🙄

        Eikö muuta vastaväitettä löydy :D Ihan alakoulu meininkiä tämä. Opetelkaa aikuiset ihmiset argumentoimaan asiallisesti.


    • Anonyymi

      Ei saa liputtaa missään nimessä. Tällaista asiaa ylijulistetaan turhaan.Jokainen on mikä on..Ei häpäistä lipputankoa.

    • Anonyymi

      Tosi on että tämä ketju kertoo miten Pride-viikko olisi ollut tarpeen jo vuosikymmeniä sitten . Eikä yllä kirjoitettujen viestien perusteella näytä tarve ainakaan vähentyneen.

      • Anonyymi

        Taidetaan tarvita pari kolme pride-vuotta yhteen putkeen, ennen kun nämä eräät tokenee.


    • Anonyymi

      Sateenkaari tuputus kouluissa pitäisi kieltää. Ei ihme että herkässä iässä olevat nuoret voivat nykyään todella pahoin.

      • Anonyymi

        Matematiikka pitää kans kieltää, se sekoittaa todella monen pään, heillä menee laskut ihan sekaisin.


    • Anonyymi

      Ei ole jumissa, kaikki alkoi silloin, kunJumala loi taivaan ja maan, ihmisen, miehen ja naisen, juuri siksi, että he yhtyvät keskenään ja saavat lapsia / perillisiä.

    • Anonyymi

      Se että mielipiteissä viitataan jumalaan, on sama, kuin joku viittaisi nukkumattiin, pelle hermanniin tai yksisarvisiin!

    Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      175
      4961
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4336
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3087
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      248
      2910
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2852
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2491
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1713
    9. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      20
      1703
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      63
      1677
    Aihe