"Mies makasi kuukauden kuolleena lattialla – avovaimo ei tehnyt mitään.
Tuupertumisen syy jäi selvittämättä, koska ruumista ei voitu enää tutkia. Miehen sairauksiin perehtynyt oikeus päätteli, että mies olisi selvinnyt sairauskohtauksistaan hengissä, jos hän olisi saanut ajoissa apua.
Syyttäjä vaati naiselle rangaistusta heitteillepanosta ja kuolemantuottamuksesta. Nainen kiisti syyllistyneensä rikoksiin. Hän kertoi vain, ettei saanut tehtyä mitään asialle.
Oikeus luki teot naisen syyksi. Samalla oikeus kohtuullisti naisen rangaistusta tämän omien sairauksien vuoksi.
Oikeus määräsi naiselle kolmen kuukauden ehdollisen vankeusrangaistuksen. Maksimirangaistus kuolemantuottamuksesta on kuusi vuotta vankeutta ja heitteillepanosta kaksi vuotta."
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000008806845.html
Miten helvetissä tuollaisesta selviää ehdolisella, aivan tarkoituksella aiheutettu kuolema ja hyvin mahdollisesti jopa tappanut kun ruumista ei pystynyt enää tutkimaan. Mies ei olisi ikinä selvinnyt ehdolisella, mutta akkoja ei tuomita juuri mistään.
Laki ei ole kaikille sama
Anonyymi
2
956
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä sairaus estää soittamasta häkeen, mielisairausko.
- Anonyymi
Miehet viedään pyörätuolissakin vankilaan, ei tuolla ämmällä ole mitään estettä joutua tuomituksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746374MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415448Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624289NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun764169Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673911Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.801287- 3281125
- 601080
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32900Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831