Taas kerran, kirjoittaa Lieksan lehti. Tuo "erinomaiset palvelut" jaksaa kyllä aina naurattaa järjettömyydellään. Taas on propagandat pravdassa kohdallaan.
Liikuntamahdollisuuksia kaupungissa ei niitäkään oikeasti ole muulle kuin rikkaille. Kenellä työttömällä on varaa maksaa kuntosaleja kalliita suksia ja monoja? Rupusakki jätetään sohvalle perunaksi, koska rikkaat nauttivat erinomaisista liikuntamahdollisuuksia. (Maantietä jolla pystyy kävelemään ja juoksemaan ei varmaan tässä lasketa Lieksan erinomaiseksi liikuntamahdollisuudeksi, koska maanteitä on kaikkialla.)
Lieksalaiset nauttivat (raiskatusta) luonnosta ja erinomaisista(?) palveluista
Anonyymi
1
60
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1183862Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe563185- 793157
- 193105
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans63041- 292805
- 542537
- 192277
- 632260
- 622119