sodan julistus

Natolle "älkää tukehtuko kuolaanne" sanoo venäjän ex presidentti!
8209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kovasti jaksaa ihmetyttää veteraaneja kunnioittavien "isänmaan ystävien" venäjän edessä mateleminen pelkoineen suuttuuko toveri Putin jos Suomi päättää itse Putinin sijaan liittyykö se Natoon vai ei?

Äänestä
  • Rajat kiinni kallonmittaajiahan nuo valtaosin tuntuu olevan jotka Venäjää mielistelee typerimpien perustellessa sotilaallista itsenäisyyttä ilman liittoja sillä että on pärjätty ilman tähänkin asti vaikka oltaisiin tälläkin hetkellä osa Venäjää ilman sotilasliittoa Natsien kanssa?

    Äänestä

Putinille jää kaksi vaihtoehtoa,, joko vetäytyy Ukrainasta ja toinen,, aloittaa maalimansodan, oma arvioni on, ettei vetäydy Ukrainasta joten; "älkää tukehtuko kuolaanne" sanoo venäjän ex presidentti!

edm, on se "raportti jonka klo 3-uneni vaati; "Herätys anna raportti".

Äänestä
  • Tai sitten jatkaa matsia Ukrainan kanssa taas vuosikaupalla seuraajien menettäessä mielenkiintonsa koko asiaan kuten koronan kohdallakin kävi mutta kolmatta mokoman takia ei Putini aloita tai sisäpiiriläiset siivoaa asianomaisen syrjään kaikessa hiljaisuudessa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tai sitten jatkaa matsia Ukrainan kanssa taas vuosikaupalla seuraajien menettäessä mielenkiintonsa koko asiaan kuten koronan kohdallakin kävi mutta kolmatta mokoman takia ei Putini aloita tai sisäpiiriläiset siivoaa asianomaisen syrjään kaikessa hiljaisuudessa?

    toivon mukaan, mutta HULLULLA on hullun eväät,,sitäpaitsi putinin vakoilu tietää tarkasti kenet ja paljonko on likvidoitava jos sen tarve tulee,,

    Äänestä

  • Missä ne ydinsodat viipyy sen seurauksena kun esim. Tanska, Viro; Norja, Latvia ja Liettua liittyi Natoon?

    Äänestä

Hillitkäähän vähä sitä natokiimaa!!! Ei se tuo onnea ja autuutta vaan vie loputki rahat pussista!!!

Äänestä
  • ,, niih,, siksipä putin ei natoon hyökkää,,

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Natolle "älkää tukehtuko kuolaanne" sanoo venäjän ex presidentti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu