Tatu ja Eeka?

Nehän oli jo silloin julkkiksia tyyliin: keitä ne on ? MItäs ne ny tekevät?
41158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Muistan lukeneeni että Tatu on aina Tatu, mutta nyt pitäisi vielä saada tietää, kuka on Eeka.

Äänestä

Ne on molemmat merillä, oltiikin alkuvuodesta poikien kanssa samalla laivalla, välillä Turku-kumlstad, vietiin paperirullia saksaan, mutta mulla meni käsi, eikä niitä virolaisia merimiehiä voinut katsoa montaa päivää selvinpäin.
Luultavasti poijat seilaavat vielä samaa reittiä edestakaisi.
Niin, ja kyllä joskus alkoi ottaa pattiin kun ne aina muisteli niitä matka-juttuja...

Äänestä

soittaa Kwanissa nokkahuilua tai marakasseja, tai mitä nyt soittaakaan. Eekalla oli ainakin silloin kun Far Out loppui niin joku oma klubi siel jossain hornassa missä nyt asuikaan, olikohan Vaasassa?

Äänestä

ketä ne on?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.,., kirjoitti:

Nehän oli jo silloin julkkiksia tyyliin: keitä ne on ? MItäs ne ny tekevät?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu