Palstan meno on muuttnut

Täällä ei enää toivotella huomenia. Moni muukin asia on eri tavalla kuin vaikka kk sitten. Laitoin vain merkille. Ei muuta...
3093
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Minkä eron vuosi tuottaakaan = what a difference a year makes.

Palstan pääjehu on mennyt naimisiin. Perhe-elämä vie mehut palstasekoilulta.

😁

Äänestä
  • Kuka on pääjehu palstalla?

    Äänestä

  • Sellasia tulkinnan varaisia juttuja sitten. Täällä kukaan mikään pääjehu voi olla, eikä kenenkään yläpuolella. Ylimielistä ajatella niin.

    Äänestä

En ole kyllä huomannut eroa

Äänestä
  • Riippuu miten asian näkee.

    Äänestä

No hyvää huomenta

Äänestä
  • Joo. olipa päälleliimatun oloista. huomenta.

    Äänestä

En odota, että kukaan täällä mulle huomenia toivottelisi. Kunhan huomioisi irl. Ai, että liikoja odotan? No niin kait sitten.

Äänestä
  • Samoja toiveita aloittajallakin. On ehkä väärin odottaa mitään. Toivoa voi aina.

    Äänestä

Hyvänmielen lähettiläs ei jaksa toimia enää kansankynttilänä, liekki on sammunut ja pimeys vallannut sielun ja kehon.

Äänestä
  • Onnin banaaniauto on ajanut ojaan.

    Äänestä

  • Siltähän tämä on alkanut näyttämään.

    Äänestä

Mikä estää sinua toivottamasta huomenia ja öitä. Yleensä vastaan vaikkeivat itselle tuskin olekaan, so what!

Äänestä
  • No kun kaikki kai pitäs passata valmiiksi, tervehdyksetkin, ettei vaa ite tartteis mitää...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No kun kaikki kai pitäs passata valmiiksi, tervehdyksetkin, ettei vaa ite tartteis mitää...

    Ollaan niin eri arvoin varusteltuja tai jos ei saada vastausta, lyödään hanskat tiskiin.

    Äänestä

  • Ei mikään estäkään. Olen niin tehnytkin, eikä niihin ole enää vastauksia tippunut entiseen malliin. Siitä tämä huomiokin.

    Äänestä

Minusta meno ei ole juuri muuttunut tämän yleisen tunnelman osalta. Samaa trollailua ja niiden lueskelua kuin jo vuosikymmenet. Muitakin tribuutteja kuin työstäjänä ikivihreä palstaveikko toisena esiintymisiin on tehty, yhtä huonolla menestyksellä. Toiset puhuu toisista ihmisistä ylimielisesti kuin jossain yksityisessä sätissä, se tuo ehkä vallantunnetta tai jotain korjaavaa kokemusta. Yleinen tunnelma on siis melko kehno

Äänestä
  • On täällä ollut paljon virkeämpi ja rakkaudellisempikin meininki vähän aikaisemmin. Mutta ehkä niillä ei sitten ollut mitään totuuspohjaa ollenkaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On täällä ollut paljon virkeämpi ja rakkaudellisempikin meininki vähän aikaisemmin. Mutta ehkä niillä ei sitten ollut mitään totuuspohjaa ollenkaan.

    Siihen en ottanut nyt kantaa, että millä on totuuspohjaa ja millä ei, mutta tuolta pohjalta mitä vastasit sanon, että sitä kannattaa miettiä, että miten hyvin tällainen rakkaudellinen tunnelma on löydettävissä näin tunkkaisessa paikassa. Huuhaaketjuja ei lasketa jos sitä totuuspohjaa hakee, kaikki ilmeisesti ei.

    Äänestä

Oma elämä on niin viettelevää välillä.

Äänestä
  • No se on hyvä sulle.

    Äänestä

Olisi varmaan palstailu pitänyt lopettaa siihen, kun laitoin viestiä irl ja sain kuulla ettei kanssani haluta jutella. Hölmönä miehenä jatkoin täällä haihattelua kuitenkin.

Äänestä

Hyvää huomenta! <3

Äänestä
  • Hyvää huomenta. aloittajalta. Nythän on jo päivä pitkällä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hyvää huomenta. aloittajalta. Nythän on jo päivä pitkällä.

    Tai päivää ehkä paremmin niin. :)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tai päivää ehkä paremmin niin. :)

    Kirkasta päivää. Nättiä keliä. Oletkos lähdössä illalla liikenteeseen? :)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kirkasta päivää. Nättiä keliä. Oletkos lähdössä illalla liikenteeseen? :)

    En illalla päivällä enemmänkin. :) entä itse?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En illalla päivällä enemmänkin. :) entä itse?

    En ole lähdössä muualle kuin töihin nyt. :)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En ole lähdössä muualle kuin töihin nyt. :)

    Aika myöhään alkaa työsi. :)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aika myöhään alkaa työsi. :)

    Niin tekee ja myös loppuu myöhään. :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Täällä ei enää toivotella huomenia. Moni muukin asia on eri tavalla kuin vaikka kk sitten. Laitoin vain merkille. Ei muuta...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu