Haussa kiva kesäinen kahvittelupaikka automatkalla välillä Koillismaa-Heinävesi. Oisko ehdotuksia?
Siili
Siili
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ABC.
Varmastikkin niillä kulmilla sellainen on.
=DW=
Facessa sivu "vaihtoehto ABC:lle" sinne kun hakukenttään syöttää paikkakuntien nimiä tai tienumeroita niin voi löytyä kivoja ehdotuksia mistä tienpäällä kulkijat ovat ilmoitelleet.
ABC myös vaihtoehto jos ei muuta kesäisemää ulkokahvilaa ole tarjolla. Kiitti fb - vinkistä.
Siili
Kivoja kahvitelu paikoja eikä kulu rahaa,pyöräilen Itä-Helsingin merenrannat tai kävellen.Dösällä tai metrolla meri-rastilaan.Ranta tietä kävelet aurinkolahti vuosaari on kuin Ranskan riviera. Katso kuvat netti. Jää vaikka matkan vaella rannalle johonkin istumaan.Kaiva oma kahvitermari esille ja evääsi.Tai muut juomasi. Nauti kesästä ilman mökkiä ja loma matkoja siellä, pitkin eri mestat rannoilla.
Varmasti kivoja mut Hesa turhan syrjässä😁. Kesähesalle oma reissu erikseen.
Siili
Haussa paino sanassa elämyksellisyys.
Siili
Suomussalmella oli ainakin muutama vuosi sitten hyvä kahvila siellä Hiljaisen Kansan kohdilla. Mutta tulleneeko se sinun matkallasi liian sivuun.
Hankala vähän suositella kahvittelupaikkoja niin pitkän matkan varrelta kun ei kenelläkään ole halaistua aavistustakaan minkä ajotien valitset .
Ovat kahvilat myös voineet lopettaa toimintansakin kun ei tule enää Venäjältä turisteja ja koronakin voinut rokottaa yrittäjyyttä.
Totta turiset. Oikeastaan löysin jo yhden kivan. Kiva odotella ja suunnitella lomareissuja pitkästä aikaa
🤗.
Siili