Jaajo Linnonmaa sarjayrittäjä

Anonyymi

Kova yrittämään mutta yritykset tappiollisia. Mukana 10 yrityksessä ja 3 kpl niistä on tuottoisia muut tappiollisia. Hymyn juttu toukokuu/22 kertoo kuinka Jaajon isä antoi eväät yrittämiseet. Eväät taisi olla huonoja kun yritykset tuottaa tappiota.

Tulot on Jaajolla kovat, taitavat tulla enimmäkseen radio - ja juontohommista ja Wazzup Oy:stä jonka voitto oli 209000€.

Eli ei se Jaajo kova bisnesmies ole vaikka niin annetaan ymmärtää.

5

1297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moni muukin saisi pysyä palkkatyössä palkansaajana eikä perustella turhuuksissaan turhia " tappiollisia" yrityksiä jotka ennen pitkää maksetaan veronmaksajien varoilla.
      Jokainen oy yrittäjäkin pitää saattaa vastuuseen tappioistaan ja veloistaan eikä maksattaa niitä muilla.

      • Anonyymi

        Jaa? Jo on yrittäjällä jutut.


    • Anonyymi

      Miten viitsitään mediassa valittaa kun ei saa kutsua linnanjuhliin. Aika noloo aika noloo ole jaajo hiljaa

      • Anonyymi

        Kyllä tää paitakauppias on ihan pelle. Jos olis otsa lasista niin näkis kuinka kusi lainehtis ja paska tekis patoja.


    • Anonyymi

      Eikös tämä tyyppi soitellut aikoinaan niitä puheluita entisille ?unkun SM-kisoihin osallistujille ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      14
      3832
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      230
      3768
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      132
      3416
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      72
      3384
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2267
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      32
      1799
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      45
      1645
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      36
      1593
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1491
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1433
    Aihe