Kilroytravelsilta saa alle 500€:lla mutta pääsiskö jostain euroopan maasta tosi halvalla New Yorkiin? Niin että pääsis sinne jonneki euroopan maahan myös halvalla.
New Yorkiin halvalla.
.....
91093
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kesä on sesonki aikaa Amerikkaan. Toi hinta on jo halpa. Kuinka kuvittelet saavasi halvan lennon Eurooppaan ja sieltä jenkkeihin?
ryanairilla frankfurtii ja sit sieltä nyciin. niiku joku kerto et tolla tavalla pääsee halvalla bangkokkii
New Yorkiin lentoja alle 400 € taisi olla 382€
??
KLM:n ja Air Francen lentoja New Yorkiin 386€. Tarjouksessa lukee että lennot, verot ja onlinevarausmaksu sisältyy hintaan. Myynnissä 16.5.05 asti ja matkustaa voi 22.6.05 saakka. Ja oli siis Ebookersin tarjous.
Länteen matkaavien kannattaa aina katsoa, onko KLM:llä kampanjahintoja, sillä usein niitä on. Nytkin taitaa olla NYC ja Boston alle neljän sadan.
Syytä on myös kirjautua kanta-asiakasohjelmaan, joka on vielä Flying Dutchman, kohta Flying Blue.
Aika monesta tulevasta matkastani maksan pelkät verot.
Tämäkin ja monet muut edut pitää laittaa puntariin kun keskustellaan perinteisistä lentoyhtiöistä ja niistä, jotka sattuvat saamaan halpayhtiöltä edullisen näköisen matkan yön yli odotteluineen ja muine lisukkeineen.
Lentoterveisin, Flying Dutchman, Suomen länsirannikolta
Kerrohan meille muillekin kikkasi, miten pääset matkaan noin halvalla???!!!
Perinteiset lentoyhtiöt kuuluvat johonkin allianssiin, joita ovat esim. Oneworld (Finnair, BA ja American Airlines). SkyTeam (KLM/Air France, Delta, NWA). Star Alliance (SAS, Lufthansa, United). Tässä vain muutama mainittuna. Yhteistä kaikille on, että saman ryhmän sisällä kertyy lennoista pisteitä tai maileja, jotka voi sitten aikanaan hyödyntää vaikkapa lentolippuihin, hotellivarauksiin tai autonvuokrauksiin.
Selvä asia kai on, että tämä vaatii kiinteän asiakassuhteen ja jonkinverran matkustelua.
Vapaalipusta joutuu maksamaan sen, mitä verot ja oheismaksut ovat.
Jos matkustaa edes jonkinverran, on syytä harkita liittymistä ohjelmaan. Hyviä tarjouksia voi tulla sähköpostiin ja halpayhtiöiden usein näennäinen hintaetu kapenee selvästi.
Lentoterveisin, Flying Dutchman, Suomen länsirannikolta.
Mä lensin lontoon kautta nyciin BA:lla hintaan 383 e. se oli toukokuun 16 - toukokuu 25.