Honda fpe 500 27hv huippunopeus noin on ?

Anonyymi

Mitähän tuommoinen pitää vauhtina soratiellä ? 70km/h ? Kaiketi on 27hv tuossa koneessa vuodelta 2006. Renkaat ei ole alkuperäiset vaan iso nappulakuviointi.

5

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä tuolla sataa päästään jos välitykset on kohdillaa.

      • Anonyymi

        Ei ikinä eikä milloinkaan uskalla ajaa 100kmh! Hirvittää välillä jo 43kmh! Hiukan rauhaton tai hiukankin asfaltilla epätasaisuutta siis eri korkeus asfaltissa toisella puolella niin jo vetelee epämiellyttävästi. Eiköhän ilmanvastus jo rajoita tuohon 70kmh ja vastamäkeen jo putoaa luulen minä . Miksei jollain autonrenkailla tukevammin mutta mitäpä sileillä renkailla tekee metsässä kärryn edessä.


    • Anonyymi

      Miten ohitetaan se 40km/h nopeus rajoitin? Tankin päällä on musta laatikko johon menee. 2 liitintä ja monta johtoa liittimissä. Mustan boxin päällä on tarra ja 40km/h tulostuslapussa. Olisipa jollain läppärissä ohjelma jolla saisi muuttaa 50km/h niin tieajo siivut menisi tyhjällä kuormalla nopeampaa ja voisi bensaa säästääkseen kevyellä kuormalla pitää 5vaihdetta päällä syystä että mäissä putoaa korvakuulolta hiukan makean vedon alle eikä halua vedättää 5vaihteella vaan pudottaa ns turhaan 4 vaihteelle jolla kierroksia on kyllä liikaa. Korostuu kun on mäkinen tie jota liikkua ja tympeää kulla kun rajoitin täkättää niin helpolla. Pieni olisi laiton teko hyöty ajoneuvossa tämmöinen. Ja alunpetinhän kone on tehty rajoittamattomaksi joten laittomuus ei ole vaarallista niiltä osin edes. Teinit ja juopot on vaarallisempia hurjasteluissaan ei aikuisiän hyötyajelu. Mönkijä on huippu vehje.

      • Anonyymi

        mulla on läppärissä ohjelma jolla pystyy muuttamaan hondan rajoitinta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4136
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2614
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      112
      1382
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1065
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      933
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      926
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe