Honda fpe 500 27hv huippunopeus noin on ?

Anonyymi

Mitähän tuommoinen pitää vauhtina soratiellä ? 70km/h ? Kaiketi on 27hv tuossa koneessa vuodelta 2006. Renkaat ei ole alkuperäiset vaan iso nappulakuviointi.

5

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä tuolla sataa päästään jos välitykset on kohdillaa.

      • Anonyymi

        Ei ikinä eikä milloinkaan uskalla ajaa 100kmh! Hirvittää välillä jo 43kmh! Hiukan rauhaton tai hiukankin asfaltilla epätasaisuutta siis eri korkeus asfaltissa toisella puolella niin jo vetelee epämiellyttävästi. Eiköhän ilmanvastus jo rajoita tuohon 70kmh ja vastamäkeen jo putoaa luulen minä . Miksei jollain autonrenkailla tukevammin mutta mitäpä sileillä renkailla tekee metsässä kärryn edessä.


    • Anonyymi

      Miten ohitetaan se 40km/h nopeus rajoitin? Tankin päällä on musta laatikko johon menee. 2 liitintä ja monta johtoa liittimissä. Mustan boxin päällä on tarra ja 40km/h tulostuslapussa. Olisipa jollain läppärissä ohjelma jolla saisi muuttaa 50km/h niin tieajo siivut menisi tyhjällä kuormalla nopeampaa ja voisi bensaa säästääkseen kevyellä kuormalla pitää 5vaihdetta päällä syystä että mäissä putoaa korvakuulolta hiukan makean vedon alle eikä halua vedättää 5vaihteella vaan pudottaa ns turhaan 4 vaihteelle jolla kierroksia on kyllä liikaa. Korostuu kun on mäkinen tie jota liikkua ja tympeää kulla kun rajoitin täkättää niin helpolla. Pieni olisi laiton teko hyöty ajoneuvossa tämmöinen. Ja alunpetinhän kone on tehty rajoittamattomaksi joten laittomuus ei ole vaarallista niiltä osin edes. Teinit ja juopot on vaarallisempia hurjasteluissaan ei aikuisiän hyötyajelu. Mönkijä on huippu vehje.

      • Anonyymi

        mulla on läppärissä ohjelma jolla pystyy muuttamaan hondan rajoitinta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10974
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2453
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1574
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1251
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1186
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe