Pitäisi aiheuttaa jotain ahvenanmaalaisten pään sisässä.
Gotlanti ja Ahvenanmaa on alussa kohteina, jos erikoisoperaatio alkaa Itämeren alueella. Venäjällä on jo tukikohta Ahvenanmaalla ja oikeus tuoda sinne "tiettyjä miehiä".
Ruotsalaiset tuntuu tajuavan sen Gotlannin osalta.
Ukrainan käärmesaaren taistelut.
Anonyymi
1
194
Vastaukset
- Anonyymi
Ruotsin armeija on kuin lapset leikkisivät hiekkalaatikossa ja oikeasti terroristit on jo vallanneet koko Ruotsin.
Ruotsin liittyminen Natoon on vielä avoin ja miten punikit sen siellä harkitsevat ?
Ahvenanmaan tilanne on vain siinä kuka sinne ensimmäisenä kerkiää on silloin saaren valtias.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1474774Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv822724Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?851717Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91196- 48934
- 66902
- 21883
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122873Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75862Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799