Perjantai-iltana 13.5. kadonnut kissa Viinikan liikenneympyrän vierestä. Pääväväri musta, valkoista taskuissa ja vatsassa. Laivakissa tassut eli ylim peukalo kummassskin etutassussa. Musta panta kilikellopanta kilkellolla ja heijastinnuauhalla. Pannasss puhelinnro 0407002333. Nimeltään Suppo.
Jos edes luulet nähneesi laitathan viestiä, kiitos!
Yt minttu
Kissa kadoksissa Viinikassa
Anonyymi
4
80
Vastaukset
- Anonyymi
Laita ilmoituksia paikalliseen fb ryhmään,jne. Kysele löytöllistä,naapureista. Etsi ja huutele.
- Anonyymi
Ja ilmoituksia kaupan seinälle, bussipysäkille ja lyhtypylväisiin. Löytöeläinsuojaan tieto jotta ilmoittavat sinulle jos joku vie sinne.
Onnee etsintään.
- Anonyymi
Pyydä alueen omistajan lupa loukutukseen siinä lähellä, ja laita tonnikalasyötti loukkuun. Voit saada kissasi takaisin. Loukkuja saa lainaan löytöeläintaloilta.
- Anonyymi
Onko kissa löytynyt?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425841Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714575Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464342SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564121SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913725Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613245SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352339Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422079En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131199