Ja pitkään vaalittu voi romuttua hetkessä. Eikä sitä heti ymmärrä miksi niin käy. Aika näyttää miksi.
Tiedättekö, kaikki kaunis
Anonyymi
1464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hahahahha ei mikään romutu ilman muiden vastuuttomuutta.
Jep
Ja ymmärtämättömyyttä.
Jep
💔💔💔💔
Elää vaistojen ja intuituitioiden mukaan itseään suojelllen. :)
Oliko tuo uhkaus?
Elämä voi romuttaa kenellä vaan ja koska vaan. On monia syitä, mikä ne voi aiheuttaa. Pitää muistaa myös tasa-arvoisuus ihmisten kesken. Uhkailut menee eteenpäin.
Ajattelemattomuutta on tuomita itsensä puhelinnumeroineen ja otaksua, että palstalla on tietäjiä ja meedioita.
Onneksi ei mulle. Ihmisiä kuolee, kohta mennee lisää. En minä niitä tapa, ne tappaa niitä tekijöitä. Tsemppiä! Varoitus. Koskakohan uskotte? Olen antanut luvan katsoa itseeni ja lapsiin kohdistuvat jutut. Halusivat tiedot, sanoin että se minulle passaa. Tykkää muutenkaan olla hakattavana ja hyväksikäytettävänä. Kaikki tieto on nyt mennyt sinne. Tsemppiä!
Aika näyttää sinulle joulupukin paluun
Voihan nyttaas
Iluusiot, kuvitelmat todentuvat oikeiksi kuviksi ja kuplat puhkeavat. Luovan ihmisen on helppo luoda, kuvitella kauniita kuvia, jotka eivät ole totta. Elämän voi maalata kauniiksi, mutta onko se sitä? Mieluimmin kuitenkin katselen kauniita kuvia kuin rumia kuvia.
Kaikki on Jumala tehnyt katoavaiseksi. Elämä on lyhyt hetki vain, sitten tulee tuomio. Jokaiselle maksetaan tekojensa mukaan, niille jotka eivät usko Jeesukseen ja saa armoa.
Synnin palkka on kuolema? Ikuinen elämä?