Meillä ateisteilla ei ole mitään muuta tekemistä kuin pilkata ja herjata kristittyjä sekä tietysti taistella heitä vastaan kaikin mahdollisin keinoin. Pommit, aseet ja väkivalta ovat keinoista parhaimmat, ja niitä me edistämme tällä foorumilla (olemme militantteja ateisteja).
Turhaa olisi elämä ilman sotaa ja taisteluita kristittyjä vastaan. Se antaa elämälle sisällön ja tarkoituksen: paljon paremman kuin kristittyjen turha toivo elämän jatkumisesta kuoleman jälkeen ja ikuisesta piinahelvetistä meille ateisteille sekä vääräuskoisille kerettiläisille ja muiden uskontojen kannattajille.
Kristityt ovat ihan helvetin tyhmiä tomppeleita, kun eivät ole lukeneet helvetin historiasta, esimerkiksi Alan E Bernstein, The Formation of Hell - Death and Retribution in the Ancient and Early Christian Worlds. Ja löytyyhän sitä tietoa ihan Google-haulla, kun osaa vain etsiä.
Ateismi tylsistyttää mielen ja tekee elämästä turhakkeen
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Korjaan:
"taisteluita" on väärä taivutusmuoto; pitäisi olla "taisteluja".
Tämä suomen kieli on vaikeaa sille, joka puhuu vain jargonia.- Anonyymi
Mistä se j siihen pomppaa?
Taisteluita on oikea muoto. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistä se j siihen pomppaa?
Taisteluita on oikea muoto.Kiinalaiset painoivat mainospaitoja Suomeen ja piti Painaa: Napapiiri.
Ensin tuli tuotteita: Napapiri. Toisella kertaa Napapijri. (ovat nyt myynnissä: Uutuus)
Lippalakkeja: karhu-oluen brandilla: Taytta Olutta. 10 tuhatta kappaletta. Ei ään pilkkuja.
Mistä se Jii siihen hyppäsi? Kiinalaiset ovat joko aikamoisen välinpitämättömiä tai typeriä.
- Anonyymi
Tadaa:
https://jumalanvaltakuntablog.wordpress.com/2016/09/30/raamatun-ihmiskuva-ja-iankaikkinen-rangaistus/
Vai idiootti pitää ikuista piinahelvettiä todellisena. - Anonyymi
Vain idiootit ovat uskovia, tai ateisteja ja tämä myrkkypullo kiertää, että kaikki sen tietävät. Sanalla "vajakki" Idiootti" koetaan siis ylemmyyttä, kun katsotaan peilistä ja
verrataan omaa älykkyyttä ja etenkin viisautta toisten kuuppaan.' (jumiin)
SummaSummarum
Sanoilla, joita meille osoitetaan, on
-yleensä- vaikutus
Kunnia saada meidät tuntemaan olomme suuremmiksi. Tai harmillisesti saada meidät tuntemaan olomme pienemmiksi. Tämän vuoksi onkin tärkeää, että niitä käyttävät ihmiset ymmärtävät sanojensa voimakkuuden ja hallitsevat niiden käyttämisestä seuraavan vastuun.
Sellaiset henkilöt, jotka keskittyvät käyttämään sanoja ainoastaan tuottaakseen mielipahaa, laukaistakseen pelkoja, kasvattaakseen katkeruutta ja aiheuttaakseen kyyneleitä ilman mitään syytä tai ainostaan hyötyäkseen itse siitä jotenkin, ovat
myrkyllisiä ihmisiä.
Sellaisia, jotka aivan turhaan hautaavat sydämensä negatiivisiin tapoihin ja asenteisiin. He ovat kuin pullollinen myrkkyä, josta he antavat hörpyn kelle tahansa vastaantulijalle saadakseen itse tilanteesta helpotusta.Vaikuttaa ihan tosissaan kirjoitetulta, mutta silti pistää miettimään, että onko tässä pallihiennuuskijatrolli vai kognitiivilla äärirajoilla pinnistelevä hihu?
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
💋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827443Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044734Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734688Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584150HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen734147Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333639Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623072Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty682786Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401970- 471705