Ja ns matovaihteen öljy. Kovassa pakkasesaahan noita ei tarvitse onneksi käyttää vaan korkeintaan jotain -5c. Yamaha linko.
HST öljy laatu? lumilinkoon
3
323
Vastaukset
- Anonyymi
Ja vastaan itselleni. Käyttöohjekirjasta VAIMO luki että "suositeltu vaihteistoöljy dieselmoottori öljy SAE10W-30 luokka CD tai parempi....Jaa no se selvisi mutta matovaihteeseen ei öljy laadusta ei puhuttu mitään,ehkä samaa kuin hst öljy. Mitään vaseliinia siellä ei ole sen tiedän. Jossain kiina koneissa on vaseliini matoruuvissa. Pitää laittaa linko kesäksi kesäteloille täydessä iskussa odottamaan talvea ja akun poistan mutta hmm pitäsköhän ostaa lifepo4 akku kas siinäpä kysymys .
- Anonyymi
Minulla on juoksevaa rasvaa yhdessä pienkoneen kulmavaihteessa. NLGI 00/000
Käyttöalue.
Joskus koneisiin laitetaan uutena öljy joka ei pysy koska tiivisteet ja rakenne ei ole suunniteltu kunnolla eli öljy karkaa ja kulmavaihde rikkoontuu jotka ei tutki ja katsele.
Moottoriöljyt sitten joka vuosi uudet linkoihin ja ruohonleikkureihin, jyrsimiin. Ei kannata jättää vaihtamatta 5 minuutin homma. - Anonyymi
Monitra toimii myös kovassa pakkasessa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 833175
- 751281
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1641194Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78825Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124815- 95807