mulla on sygaten palomuuri ja merkkinä siitähän on se sygaten merkki oikeassa alalaidassa. noh, välillähän se sygate ilmoittelee jotain "varoituksiaan" sellasella sinisellä ikkunalla juuri sijnne alalaitaan. eihän siinä mitään jos se sieltä näyttää jotain tietoa sinisessä ikkunassa, mutta minun tuurillahan se tulee kesken kiihkeimmän pelisession ja silloin peli katkeaa hetkeksi, että sygate voi näyttää mulle kerrottavansa. kysyisinkin siis, että saako niitä "varoituksi" jotenkin pois päältä ja miten ja mistä????? en haluis että se ampuu niitä sinisiä ikkunoita teksteineen, koska ne häiritsevät jo aika paljon pelaamista. auttakaa minua, kiitos. palomuurinhan pitää olla päällä, mutta oisko siellä jotain kohtaa, mistä sen turhan ilmoittelun sais pois päältä????
SYGATEN VAROITUKSET! APUA!
HELLA KUUMANEN
8419
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
taitaa ne siniset ikkunat olla avastin huomautuksia päivittämisestä. sygate ilmoittaa tavallisella popup-ikkunalla.
ohjelman asetuksista saat muutettu ilmoituksia.
Toolsista Hide system tray icon, pitäs kadota taustalle.
loppuuko ne varoittelutkin sitten? välillä siihen siniseen ikkunaan tulee teksti: portscan is logged tai jokin muu teksti mitä nyt en muista. Eli loppuuko se varoittelukin jos sen ikonin piilottaa? onko kokemusta asiasta?
silloin kun se ilmestyy, klikkaise sitä niin sitä ei näytetä uudestaan.
se. Olisin itsekin tiedosta kiitollinen. Sama häikkä mulla.
itselläni hoitui kun klikkaisin kohtaa "do not show this again tms." silloin kun alhaalla ilmoitteli mutta löytyihän tuolta options valikostakin hide notification messages
Toi saattaakin auttaa minua. Kiitokset. Toivotaan, ettei se enää ilmoittelis mitään:)
eiku hirveesti kiitoksia.