Kannattaako unohtaa vai katsoa mitä tulee? Kaveri on vuosikymmenen käyttänyt iv. Herttainen ihminen, mutta sairas. Sinänsä ei huumeet haittaa, itse en käytä. Tuo maine vaan mikä aineiden käyttäjillä on nii saa epäilyttämään luonnollisesti.
Ihastunut narkomaaniin
6
288
Vastaukset
- Anonyymi
Itehän sä sen päätät haluutko olla sairaan ihmisen kanssa yhdessä.
- Anonyymi
Jos sä haluut katella toisen ihmisen huumeiden käyttöä vierestä niin sitten sä katot.Nähtävästi hänen asuntonsa on siistissä kunnossa vaikka käyttää huumeita.
- Anonyymi
Et voi parantaa häntä. Oma elämäsikin menee pois raiteiltaan, jos narkomaanien kanssa alat seurustella. Aineet muuttavat myös persoonallisuutta. Et tiedä millainen on jos ei käyttäisi aineita
- Anonyymi
Kannataa hänet ohjeistaa hoiton omasta vapaasta tahdosta hänen mennä.Kaikki apu on saatavilla,mutta henkilön on itse se haettava.Itse en alkaisi olemaan henkilön kanssa joka käytää kamaa,enkä otaa ystäväksi.Sama koskee henkilöt jotka tupakoi,vietää aikaa bubit tai kittaavat viiniä (naiset viininkitajia yksin illat kun ikää on jo) .
- Anonyymi
Narkomaanin kanssa ei ole tiedossa hyvää tulevaisuutta. Tämä on aivan selvä asia, aina! Älä sido elämääsi narkomaanin elämään! Paitsi jos haluat paljon huolta, murhetta, surua ja vaikeuksia.
- Anonyymi
Unohda!!! Voit lopulta olla narkkarin lypsylehmä, taloudellisen hyväksikäytön uhri, väkivallan uhri ja kärsiä loppuelämän siitä. Narkkarille ei lopulta merkitse mikään muu kuin seuraava annos.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain14310278Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-729843Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056839Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2135288- 1734999
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1563838- 822681
- 1702641
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662481- 582302