Kannattaako unohtaa vai katsoa mitä tulee? Kaveri on vuosikymmenen käyttänyt iv. Herttainen ihminen, mutta sairas. Sinänsä ei huumeet haittaa, itse en käytä. Tuo maine vaan mikä aineiden käyttäjillä on nii saa epäilyttämään luonnollisesti.
Ihastunut narkomaaniin
6
266
Vastaukset
- Anonyymi
Itehän sä sen päätät haluutko olla sairaan ihmisen kanssa yhdessä.
- Anonyymi
Jos sä haluut katella toisen ihmisen huumeiden käyttöä vierestä niin sitten sä katot.Nähtävästi hänen asuntonsa on siistissä kunnossa vaikka käyttää huumeita.
- Anonyymi
Et voi parantaa häntä. Oma elämäsikin menee pois raiteiltaan, jos narkomaanien kanssa alat seurustella. Aineet muuttavat myös persoonallisuutta. Et tiedä millainen on jos ei käyttäisi aineita
- Anonyymi
Kannataa hänet ohjeistaa hoiton omasta vapaasta tahdosta hänen mennä.Kaikki apu on saatavilla,mutta henkilön on itse se haettava.Itse en alkaisi olemaan henkilön kanssa joka käytää kamaa,enkä otaa ystäväksi.Sama koskee henkilöt jotka tupakoi,vietää aikaa bubit tai kittaavat viiniä (naiset viininkitajia yksin illat kun ikää on jo) .
- Anonyymi
Narkomaanin kanssa ei ole tiedossa hyvää tulevaisuutta. Tämä on aivan selvä asia, aina! Älä sido elämääsi narkomaanin elämään! Paitsi jos haluat paljon huolta, murhetta, surua ja vaikeuksia.
- Anonyymi
Unohda!!! Voit lopulta olla narkkarin lypsylehmä, taloudellisen hyväksikäytön uhri, väkivallan uhri ja kärsiä loppuelämän siitä. Narkkarille ei lopulta merkitse mikään muu kuin seuraava annos.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4808507Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195830Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2554772Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s694137Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1713759- 901698
- 961231
- 47869