SENSUURI EI KUULU SUOMEEN

Anonyymi

KANNATTAA MUUTTAA ULKOMAILLE..

4

191

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      persujen ja muiden natsien paskapostaukset tulee sensuroida yhteiskuntarauhan kannalta.

    • Anonyymi

      Joo ja julkaista vain suvakkien propagandaa unelmahötöstä. Toi N- sanan käyttö jo osoittaa mitä täällä ei pitäisi julkaista. N on menettänyt merkityksensä ja sitä käyttävät vain suvakki trollit. Tietysti tämäkin poistetaan kun ole eri mieltä voiko epäkohdista kirjoittaa. Pitäisi ainakin olla sen verran järkeä, että selvittää mitä kyseinen sana tarkoittaa.

    • Anonyymi

      Kuka on muslimi? Etenkin 9/11-terrori-iskun jälkeen monet muslimit sanoivat, etteivät iskun tehneet ole oikeita muslimeja. Heidän mukaansa oikea muslimi ei tekisi tällaista iskua. Kaleva avaa tätä käsitystä:

      – Jos ihminen uskoo islamin viiteen peruspilariin, lausuu uskontunnustuksen ja kokee itse olevansa muslimi, niin kyllä hän silloin on muslimi.

      • Anonyymi

        Ehkä ne iskun tehneet eivät uskoneet viiteen peruspilariin, eivätkä siis olleet muslimeja.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      66
      2382
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      65
      1115
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1077
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      650
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      648
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      571
    Aihe