Mitä liikkui päässä sinulla, joka Monnassa toit laudankappaleita avoperäkärrylläsi perjantaina 20.5 alkuillasta polttopuiden myyntipaikalle? Eikö otsaluusi takana tullut minkäänlaista ajatusta siitä, että tämä voisi olla väärin?
Polttokelpoisen jätteen voi viedä ihan samalla vaivalla kaatopaikalle ja vielä ilmaiseksi; nyt sinä idiootti dumppasit sen metsään.
Haethan ne sieltä nyt pikaisesti pois. Seuraavaksi kutsun sinua nimelläsi.
Raumalaista laudankannantaa
2
746
Vastaukset
- Anonyymi
kuules ny poeka. Minä kuskaan lautoja mihin haluan ja milloin haluan. Sinun kaltaisesi vikisijät eivät ilmoita nimiä, eikä paljon mitään muutakaan. Ja eikö lauta muka pala? Ei kai niitä nyt kaatopaikalle, tiedätkö, se maksaa ja minä en maksa mitään. Lopputulema: minä kuskaan mitä haluan, minne haluan ja sinä et tee yhtään mitään.
- Anonyymi
Asia on alueen toimijan vastuulla, miten sinun suhteesi toimii.
Tuon kuorman olisit 5€:lla vienyt jäteasemalle. Ja luvallisesti. Tuo summa palaa helposti polttoaineeseen, kun avoperäkärrysi kanssa kiertelet ja katsastelet toisten tonteilta sopivia mestoja kipata lautajätteesi.
Ja onhan tämä nyt tapahtunut kannaltasi noloa ja oikeastaan täysin säälittävää touhuilua.
Nyt muuten kun tulevana kesänä remppaan saunani, niin suatampa dumpata paneelijätteeni sinun polttopuuvarastosi viereen; nämäkin kun palavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1134892Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293543No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452430- 501558
- 411480
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241334- 141222
- 271128
- 1651089
Olen oikeasti aika mukava
Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.221057