Mikä kameramerkki on paras?

Anonyymi

Mikä kamera kannattaisi valita, kun ne kaikki kuulostavat tosi höhliltä. Ja niihin on vielä painettu näkyvälle paikalle tuotenimikin, eikä sitä saa piiloon kuin kuljettamalla vekotinta berberin alla.
Konica kuulostaa hevosmaiselta.
Pentax tuo mieleen kulmikkaasti muotoillun tamponin. Asahi kuulostaa em. asentamiseen liittyvältä ähellykseltä.
Entä jos kamera on Nikon, mitä helvettiä? Ei kai kukaan halua, että ylihinnoiteltu kamera on jonkun Nikon, kun se kerran on itselle hankittu.
Canonia kukaan ei varmaan haluaisi, vaikka se miten uusiksi ristittäisiin. Olympus tuo mieleen halvan oluen, eikä sitä valkoihoinen opi lausumaan. Fuji. Niin Fuji. Mikä vitun Fuji? Ei kuulosta vakuuttavalta tai ammattimaiselta, ei. FuuFuu!

4

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei hätää. Hankit vain jonkin jonkin nykyaikaisen älypuhelimen ja kaikki ongelmat on ratkaistu. Sulaudut massaan ja logotkaan eivät häiritse kun ovat niin umpisurkeita ettei keskivertoihminen niitä edes logoiksi miellä.

      • Anonyymi

        Jep, hyvä esimerkki umpisurkeasta merkistä on Samsung.

        Sitkeästä yrityksestä huolimatta se ei ole onnistunut tekemään toimivia ja luotettavia pesukoneita eikä muitakaan kodinkoneita ja kameroiden valmistuksesta se luopui jo vuosia sitten epäonnistuttuaan siinäkin surkeasti.


    • Anonyymi

      Suttaa mustalla tussilla nimi piiloon, tai laita siihen joku tarra päälle, tai mustaa gorillateippiä. Miksi näin yksinkertaista asiaa tarvitsee täällä valittaa?

      Aikoinaan kun ostin Canon F1 kameran laitoin siihen keltaisen Nikon -tarran, herätti kummastusta ammattitoverien keskuudessa että mikä tämä????

      • Anonyymi

        "Miksi näin yksinkertaista asiaa tarvitsee täällä valittaa?"

        Siksi koska tuo lelukamera uskovainen märkäkorva ei ole varsinaisesti mikään järjen jättiläinen.

        Yksi henkilö se kuitenkin on, joka noita älyttömiä kommentteja kirjoittelee.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1795
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1180
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      456
      1146
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1053
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      831
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      827
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      766
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      763
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      718
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      681
    Aihe