Sinne muutetaan yllättävän paljon,siis ei todellakaan vaan paluumuuttajia vaan Jenkkejä ja Eurooppalaisia.Väestönkasvu samaa tasoa kuin meillä,n2 prosenttia.
GAMBIAAN MUUTETAAN
2
290
Vastaukset
- Anonyymi
En yhtään ihmettele, että sinne muutetaan. Itsekin muutan sinne mahdollisimman pian, viimeistään parin vuoden sisällä. Siellä on mutkatonta, hyvää ruokaa, leppoisaa, lämmintä ja ihmiset ei ole valittavia ei mihinkään tyytyväisiä, vaan iloisia ja tyytyväisiä siihen, mitä on. Pääsee pois oravanpyörästä. Mielelläni otan rauhallisesti ja istun siellä tien varressa puun alla, kun kaikki tehdään valmiiksi. Tavallaan aika pienellä pääsee siellä todella paljon paremmalle elämäntasolle kuin täällä.
- Anonyymi
Tietysti jos on rahaa ostaa asuntoauto tai pieni huvila jostain tai osake no voi vuokrata mutta jos omaksi saa turvallisesti viettää vanhuuden siinä.Tavallaan jos myy auton pois sillä saa jo osan asunnosta maksettua. Intiassa saa älyttömän halvalla pieniä taloja asuntoja huviloita.Monet ostaa pitää kakkos asuntona.Cap Verde myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425821Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714555Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464322SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564101SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873700Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593209SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het492412Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?332287Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422059En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81114