Joku soittamassa ovikelloa

Anonyymi

Moi! Eli siis meillä on nyt viis päivää putkeen käyny joku pilapimpottamassa tai koputtamassa oveen ja sit lähteny. Kuitenki tänää kun olin sekunnin päässä ovesta nii kukaa ei ois ehtiny paeta siin ajassa. Jo tulee mielee joku poltergeist homma. Mut mitä pitäs tehä? Auttakaa. Mä en kestä jos tää jatkuu!

9

1020

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Asenna jonkinlainen ovikamera tai valvontakamera jos mahdollista.

      Voiko ovikello olla viallinen, mutta sen lisäksi joku on myös oikeasti käynyt soittamassa ovikelloa kerran tai pari (esim. naapurin lapset tai joku myyjä tai avustusjärjestön rahankerääjä).

      Jos jotain muuta ihmeellistä sattuu ja jos vaikka on häiriöksi asti niin on henkilöitä jotka auttavat näissä asioissa. En ole itse kokenut, mutta kerran olin new-age kirjakaupassa ja sinne tuli hermostuneen näköinen pariskunta ja kysyivät myyjältä apua outojen ilmiöiden "karkoittamiseen" ja myyjä antoi heille puhelinnumeron paperilla ja kysyi että mitä ilmiöitä tapahtuu ja mies vastasi hiljaa että tavaroita lentelee. Eli oletan sivusta tilanteen nähneenä että sellainenkin voi olla mahdollista.

      Meediot, "selvänäkijät" ja papit voivat usein auttaa.

    • Anonyymi

      En halua säikäyttää, mutta olen kuullut useista lähteistä että jos näkymätön koputtaa ulko oveen, niin ovea ei kannata avata.

    • Anonyymi

      Siellä käy jokin henki. Ihan vaaratonta 😊 minä ja isäni kuulemme noita usein ja se voi tarkoittaa että joku on tulossa kyläilemään pian.

    • Anonyymi

      Minulla kierti auntoa tumma hahmo montavuotta,mutta ei enään.
      Sain sen,että menevät pois.
      Kukaan ei tule henkimaailmasta..en kehtaa sanoa enempää..
      Jos he tulevat,kutsumatomattomat..on niin vaikea sanoa rohkeuteni energia.Oudoltahan tää tuntuu mutta olen,niin monta kertaa tuntenut pahan..mutta tunnen myös Rakkauden hyvät.
      Käteni on tulessa taas..!

    • Anonyymi

      Vanhalla demontoituneella äidilläni oli huono kuulo, ainakin toisessa korvassa. Hän oli vessassa pesemässä pikkupyykkiä, kun hän sitten yhtä-äkkiä ryntäsi olohuoneeseen hätääntyneenä ja huusi: "soiko puhelin? " Vaikka minä tiesin, että puhelin ei ollut soinut

      Oliko tämä yliluonnollista?

      • Anonyymi

        Tarkoitat varmaan että kaikki yliluonnollinen johtuu dementiasta tai jostain muusta sairaudesta?

        Lukemattomia tällaisia ilmiöitä on tallentunut myös kameroille, usein vahingossakin, enkä tarkoita nyt vain koputuksia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tarkoitat varmaan että kaikki yliluonnollinen johtuu dementiasta tai jostain muusta sairaudesta?

        Lukemattomia tällaisia ilmiöitä on tallentunut myös kameroille, usein vahingossakin, enkä tarkoita nyt vain koputuksia.

        Eli joku soitti äidilleni haudan takaa, mutta minä en vaan kuullut sitä😐


    • Anonyymi

      Eihän tuo ole mitenkään eka kerta, että on joku kuullut ovikellon soivan , rynnännyt katsomaan nähdäkseen, ettei siellä mitään ole. Vois olla joku henki pilailemassa. 🙃

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1718
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1462
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1326
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1173
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1058
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1029
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      216
      848
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      763
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      728
    Aihe