Joku soittamassa ovikelloa

Anonyymi

Moi! Eli siis meillä on nyt viis päivää putkeen käyny joku pilapimpottamassa tai koputtamassa oveen ja sit lähteny. Kuitenki tänää kun olin sekunnin päässä ovesta nii kukaa ei ois ehtiny paeta siin ajassa. Jo tulee mielee joku poltergeist homma. Mut mitä pitäs tehä? Auttakaa. Mä en kestä jos tää jatkuu!

9

1099

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Asenna jonkinlainen ovikamera tai valvontakamera jos mahdollista.

      Voiko ovikello olla viallinen, mutta sen lisäksi joku on myös oikeasti käynyt soittamassa ovikelloa kerran tai pari (esim. naapurin lapset tai joku myyjä tai avustusjärjestön rahankerääjä).

      Jos jotain muuta ihmeellistä sattuu ja jos vaikka on häiriöksi asti niin on henkilöitä jotka auttavat näissä asioissa. En ole itse kokenut, mutta kerran olin new-age kirjakaupassa ja sinne tuli hermostuneen näköinen pariskunta ja kysyivät myyjältä apua outojen ilmiöiden "karkoittamiseen" ja myyjä antoi heille puhelinnumeron paperilla ja kysyi että mitä ilmiöitä tapahtuu ja mies vastasi hiljaa että tavaroita lentelee. Eli oletan sivusta tilanteen nähneenä että sellainenkin voi olla mahdollista.

      Meediot, "selvänäkijät" ja papit voivat usein auttaa.

    • Anonyymi

      En halua säikäyttää, mutta olen kuullut useista lähteistä että jos näkymätön koputtaa ulko oveen, niin ovea ei kannata avata.

    • Anonyymi

      Siellä käy jokin henki. Ihan vaaratonta 😊 minä ja isäni kuulemme noita usein ja se voi tarkoittaa että joku on tulossa kyläilemään pian.

    • Anonyymi

      Minulla kierti auntoa tumma hahmo montavuotta,mutta ei enään.
      Sain sen,että menevät pois.
      Kukaan ei tule henkimaailmasta..en kehtaa sanoa enempää..
      Jos he tulevat,kutsumatomattomat..on niin vaikea sanoa rohkeuteni energia.Oudoltahan tää tuntuu mutta olen,niin monta kertaa tuntenut pahan..mutta tunnen myös Rakkauden hyvät.
      Käteni on tulessa taas..!

    • Anonyymi

      Vanhalla demontoituneella äidilläni oli huono kuulo, ainakin toisessa korvassa. Hän oli vessassa pesemässä pikkupyykkiä, kun hän sitten yhtä-äkkiä ryntäsi olohuoneeseen hätääntyneenä ja huusi: "soiko puhelin? " Vaikka minä tiesin, että puhelin ei ollut soinut

      Oliko tämä yliluonnollista?

      • Anonyymi

        Tarkoitat varmaan että kaikki yliluonnollinen johtuu dementiasta tai jostain muusta sairaudesta?

        Lukemattomia tällaisia ilmiöitä on tallentunut myös kameroille, usein vahingossakin, enkä tarkoita nyt vain koputuksia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tarkoitat varmaan että kaikki yliluonnollinen johtuu dementiasta tai jostain muusta sairaudesta?

        Lukemattomia tällaisia ilmiöitä on tallentunut myös kameroille, usein vahingossakin, enkä tarkoita nyt vain koputuksia.

        Eli joku soitti äidilleni haudan takaa, mutta minä en vaan kuullut sitä😐


    • Anonyymi

      Eihän tuo ole mitenkään eka kerta, että on joku kuullut ovikellon soivan , rynnännyt katsomaan nähdäkseen, ettei siellä mitään ole. Vois olla joku henki pilailemassa. 🙃

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6364
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5438
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4279
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      76
      4159
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      67
      3901
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      77
      1254
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1105
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      60
      1070
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      890
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      831
    Aihe