Olemme lähdössä kesä-heinäkuun vaihteessa Lappiin Kilpisjärvelle. Mielellään ottaisin kissamme mukaan. Se tykkää reissata ja ulkoilla valjaissa.
Mietin kuitenkin, miten kissa pärjää Lapissa ulkona hyttysten/mäkäräisten kanssa. Kiusaavatko ne kovasti kissaa? Kaivautuvatko turkin alle puremaan?
Mietin, olisiko sittenkin parempi jättää kissa kotiin naapurin tädin hoidettavaksi.
Kissa mukana Lapissa hyttysaikaan?
Anonyymi
2
153
Vastaukset
- Anonyymi
Parempi olisi jättää kissa kotiin tuttuihin oloihin. Kissa tuskin tykkää Lapin seikkailuista. On ihmisillekin kokoaikainen stressi kissasta ja pelko karkaamisesta. Tuskin haluat menettää kissaasi Lapin tuntureille.
- Anonyymi
Jätä hoitoon vaan kissa reissun ajaksi. Sitä vielä ressata,ja itseään kissan takia matkalla. Kun katoaa,jäättekö sinne kunnes löytyy?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1003447
- 623127
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4342624- 802413
- 842386
- 962086
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j402066Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan221690- 121676
Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil411647