Ilmasto laki tulee ryminällä!

saapa nähä mitä se tuo tullessaan, meppi Ville Niinistö (vihr) EU ytimestä vihjaili puollustavansa nuorten metsien siis varttuneet taimikot harventamista hakkeeksi, ymmärsi erinomaisesti, että se auttaa metsän kasvua ja siten hiilen sidontaa, samalla viittasi kintaala EU ympärstökomission Lulusefin arviota ilmstossa kiertävistä saasteista ja lisäsi määrän 3x,si,,
ei sinne tyhjäpää pääsekkään, lukuunottamatta Pietikäistä,,
8150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

,,edell, jatkoa, Niinistö myös ymmärsi, että turvekentät pitä kiireesti "ennalistaa siis vesittää,,aivan niin ja samalla niistä tulee nyky hallituksen kaavailemat "kosteikot "vesilinnuille ja säästyy hallituksen kosteikoille varaama 600 miljoonaa vaikkapa jaettavaksi maataloudelle (wink wink pätkäle)

Äänestä
  • Kurvinen jo itki alfalla kuinka turpeen alasajo ja vielä nopeutetusti oli virhe. Kepu kun on niin jätti kertomatta että tekivät sen ettei jää maakuntamalli taas haaveeksi vihreiden kaataessa hallitus jos kepu ei hypi kun käsketään.
    Mitä lähemmäs vaalit tulee sitä enemmän kepulaiset pskaa heittelee vihreiden niskaan apupuolueleimasta eroon pääsemiseksi vaalien jälkeen ne on jo vihollisia. Vaalit menee taas penkin alle mutta mitä väliä seuraavaksi kokoomuksen apupuolueeksi

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kurvinen jo itki alfalla kuinka turpeen alasajo ja vielä nopeutetusti oli virhe. Kepu kun on niin jätti kertomatta että tekivät sen ettei jää maakuntamalli taas haaveeksi vihreiden kaataessa hallitus jos kepu ei hypi kun käsketään.
    Mitä lähemmäs vaalit tulee sitä enemmän kepulaiset pskaa heittelee vihreiden niskaan apupuolueleimasta eroon pääsemiseksi vaalien jälkeen ne on jo vihollisia. Vaalit menee taas penkin alle mutta mitä väliä seuraavaksi kokoomuksen apupuolueeksi

    Lehmäkaupoissa antavat kokomustan avata sotemarkkinat vanhusten p..skoissa makuuttajille että pääsevät sanelemaan mitä kaikkea kivaa haluavat maakunnissaan touhuilla. Pitäähän se nyt sotepalvelutkin pilata kun vanhuspalvelut meni jo peruuttamattomasti pilalle. Sitten tietenkin kortistoon siivotut työkyvyttömär jne ovat yhteiskunnan rikollisia joita pitää hiukan kurmuuttaa aktiivimalli kolmosella. Halpatyövoimamarkkinat Suomeen siinä sivussa tessien ja liittohen alasajoineen ja leikkaukset päälle joiden rinnalla Sipiläkin kalpenee

    KPA

    Äänestä

Joko sinun postilaatikkoon on tipahtanut vihreiden jäsenkirja? Tuli vain mieleen kun sitä ilmastolakia vastusti persut..

Äänestä

ilmasto laki pitäisi asetuttaa myös k-mäelle, kaikille pyykkipojat nenään somasti, ei kakkeli haise niin sitten.
sakkoa perrään jos ei noudateta.

Äänestä
  • oikein, mutta nou hätä, nousukas Kurvinen jo esitti, että maataloudesta on kerättävä lehmän paskat ja poltettava, vanha konsti, 1880 luvulla ovat jo mökkiläiset kuivatut paskat polttaneet hällässä ja tupaan lämmintä saaneet, kannatais kärsä kunnankin edm tavoin vuokra asuntonsa lämmittää, ideana kyllä hyvä, mutta se tyssää lehmänomistajain vastustukseen, eihän he energiaa lehmästä ilmaiseksi, jo puoli ilmaisen maidon lisäksi,,

    Äänestä

Eu ja viherpiipertäjät panee suomen kylymäksi!!loppuu maatalous ja metsiä ei saa enerkiaksi tai kuiduksi hakata!! Pittää antaa lahota pystyy...

Äänestä
  • totta huaastelet!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

saapa nähä mitä se tuo tullessaan, meppi Ville Niinistö (vihr) EU ytimestä vihjaili puollustavansa nuorten metsien siis varttuneet taimikot harventamista hakkeeksi, ymmärsi erinomaisesti, että se auttaa metsän kasvua ja siten hiilen sidontaa, samalla viittasi kintaala EU ympärstökomission Lulusefin arviota ilmstossa kiertävistä saasteista ja lisäsi määrän 3x,si,,
ei sinne tyhjäpää pääsekkään, lukuunottamatta Pietikäistä,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu