Haitallinen hiusmuoti

Nyt näkyy kaupungilla liikaa omituisia hiuspäitä, jotka on ajeltu partakoneella sivuilta aivan lyhyeksi. Tämä voi viitata vankila- tai jengitoimintaan, jota kaupunkilaiset jo hieman huolestuneena sivusta seuraavat.

Aivan samoin kuten liian suuret tatuoinnit kannattaa peittää julkisilla paikoilla, juuri tätä hiusmuotia kannattaisi välttää.
28870
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Tai mitä? Mitä jossen peitä kuviani ja vedän tollasen lookin? Itseasiassa mulla on. Miksi mun kannattaisi välttää esiintymästä tuon näköisenä? Oisko jotain syitäkin kertoa?

Äänestä
  • Mieliala-lääkkeet ja muut masarit vievät hiukset mennessään,siksipä juuri moni ajaa kaljuksi ettei sitä nopeata kaljuuntumista näe. Jakaus levenee sentti ja viikko.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mieliala-lääkkeet ja muut masarit vievät hiukset mennessään,siksipä juuri moni ajaa kaljuksi ettei sitä nopeata kaljuuntumista näe. Jakaus levenee sentti ja viikko.

    Totta tuo,minulla rupesi harvenemaan pitkä ja tuuhea hevifleda pian mieliala lääkkeiden käytön alettua. Aikani yritin peitellä mutta sitten oli pakko ajaa kerrasta kaikki pois ja pitää kaljuna. Ehkä jos saan masarit lopetettua niin uskon että vielä leijonaharja liehuu. Mutta olen paljon rauhallisempi nykyään läkityksellä.

    Äänestä

Siinä viestissä kerrotaan syy selvästi - tuo luukki voi viitata vankila- tai jengitoimintaan, josta kaupunkilaisille ei ole mitään hyötyä.

Äänestä
  • Mielestäni viittaa täiongelmaan.

    Äänestä

  • Mutta jos se vaan voi viitata johonkin eikä oikeasti viittaa niin mitä haittaa siitä silloin on? Tulepas nyt selittämään millä perusteella haluat rajoittaa ihmisten perusoikeuksia? Ihailetko kenties Pohjois Koreaa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mutta jos se vaan voi viitata johonkin eikä oikeasti viittaa niin mitä haittaa siitä silloin on? Tulepas nyt selittämään millä perusteella haluat rajoittaa ihmisten perusoikeuksia? Ihailetko kenties Pohjois Koreaa?

    Täiongelma ei ole perusoikeus.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Täiongelma ei ole perusoikeus.

    Onhan.

    Äänestä

Emmä tiiä. Parturissa sanoin että leikkaa muodikas ja tollanen tuli. Sivut klanit.

Äänestä

Kerran näin sinut ja auta armias, minkänäkönen rupsahtanut seinäruusu olet. Kannattaa laittaa paperipussi päähän, yöks.

Äänestä
  • Yöksi paperipussu päähän??

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yöksi paperipussu päähän??

    Olisi suotavaa pitää 24/7, katukuvaan ei kuulu rumat ihmiset.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olisi suotavaa pitää 24/7, katukuvaan ei kuulu rumat ihmiset.

    Laita pussy päähän.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Laita pussy päähän.

    Rumaan kolahti.

    Äänestä

Mikä on "hiuspää"? Hiuksen pää joka on ajettu partakoneella sivulta lyhyeksi?

Äänestä

Siisteiksi ajellut hiukset eivät haittaa muita kuin siivottoman hiuspehkon omaavia hippejä ja muita pummeja ja narkomaaneja. Niissä ne täit viihtyvät.

Monissa ammateissa myös käytetään kuulosuojaimia. Tällöin kuulo on sitä paremmassa turvassa mitä lyhyemmät ovat hiukset korvien ympärillä. Kukaties tämä ei aloittajalle tullut mieleenkään koska työnteko lienee luonnostaan varsin vierasta.

Aloitus ilmentääkin selkeää mielenterveyden oireilua. On kukaties syytä lähteä etsimään ratkaisua aivan omien ajatusmallien korjaamisesta.

Äänestä
  • Voisit aloittaa issestäis.

    Äänestä

Haittaako mikään hiusmuoti normaaliälyistä?

Äänestä
  • No mieti nyt. Jollakulla on sellainen kampaus, josta et tykkää. Siinä kyllä menee mielenrauha poijes.

    Äänestä

Viittaavat myös alkukantaiseen kulttuuriin, raiskaustukka !

Äänestä

Miehillä olisi syytä olla kauluspaita kaupungilla liikuttaessa. T-paita on aluspaita, eikä aluspaidassa näyttäytyminen julkisella paikalla ole suotavaa.

Äänestä

Sivistyneeksi ja noinkin "älykkääksi" ihmiseksi omaat hämmästyttävän surkeat käytöstavat, joita pidetään yhtenä sivistystason mittarina. Onneksi tähän ongelmaan löytyy helppo ratkaisu. Puuilosta löytyy kohtuullisen edullista köyttä, ja tukevia puun oksia lähes kaikkialta. Ripustathan kuitenkin itsesi etäämmällä asutuksesta. Useimmat arvostavat esteettistä näkymää ja luonnon kaunista monimuotoisuutta, johon kaltaistasi ei voine laskea.

Äänestä
  • Eihän Hämeenlinnassa ole kovinkaan kaunista luontoa edes.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eihän Hämeenlinnassa ole kovinkaan kaunista luontoa edes.

    Häh?

    Äänestä

Voi olla myös punaisenmeren muotia nimeltään raiskaustukka !

Äänestä

Naisilla lesbotukka !

Äänestä
  • Tähän on tultu.

    Äänestä

Voi viitata myös irakiin tai syyriaan !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt näkyy kaupungilla liikaa omituisia hiuspäitä, jotka on ajeltu partakoneella sivuilta aivan lyhyeksi. Tämä voi viitata vankila- tai jengitoimintaan, jota kaupunkilaiset jo hieman huolestuneena sivusta seuraavat.

Aivan samoin kuten liian suuret tatuoinnit kannattaa peittää julkisilla paikoilla, juuri tätä hiusmuotia kannattaisi välttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu