Jos haaveeni

Anonyymi

ei toteudu, ei toteudu sinunkaan toiveesi. En halua olla missään tekemisissä yhdenkään sellaisen ihmisen kanssa, jonka takia menetin monia hyviä vuosia, henkisesti tulee turpaan jokaiselle sellaiselle. Jos ihminen josta pidän paljon ei halua minua elämääni, niin hyväksyn sen. Alan sitten etsiä uutta ikäistäni ihmistä, kunhan olen selvinnyt monen vuoden stressistä. Miksi kukaan ei koskaan kysynyt mitä minä elämältäni haluan. Nyt olisi jo kaksitoista hyvää vuotta koettuna.

4

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistä olisit tiennyt, olisiko ne 12 vuotta olleet hyviä?

      • Anonyymi

        Ne olisivat olleet, jos minulle tärkeä haave olisi toteutunut. Mieluisan työn tekeminen on minulle tärkeää, se on tärkeämpää kuin tutustuminen uusiin ihmisiin. Viihdyn hyvin yksin ja minulle jo hyvin tuttujen ihmisten kanssa. Ei olisi tarvinnut kokea turhaa esitystä ja olisin välttynyt kauan kestäneeltä stressiltä.


    • Anonyymi

      Onko vahvasti syytä epäillä, että ei toteutuisi vai miksi hän näin synkistelee?

      • Anonyymi

        Uskallatko kysyä vai jääkö verhon taakse kurkistelemaan?
        Hmm.. joskus on vain heitettävä itsensä susille 🐺
        Silloin saa vastauksen mieltä askarruttavaan asiaan.
        Syteen tai saveen, kyllä se siitä, kirpaisee tai sitten ei. Uskallusta ja onnea 👍


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      73
      5589
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4890
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3214
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2653
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2302
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      2
      1576
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1555
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1418
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1230
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      855
    Aihe