Kiinteistömaailma

Anonyymi

Kannattaa varoa ns. aloittelevia konsernin yrittäjiä. Tampereella erittäin ala-arvoinen kokemus uuden yrittäjän asiakaspalvelusta. Muutama myyty kohde ja ei myynnissäkään oikeastaan mitään.

Hysteerinen tarve tehdä kauppaa. Kiinteistömaailman pitäisi pitää taso yllä osavana isona ketjuna tai kilpailijat menee ohi.

3

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Välittäjä pitää valita kokemuksen perusteella. On aivan selvää ettei kannata ottaa myyjäksi firmaa, jolla on vain vähän asuntoja myynnissä. Kiinteistömaailmassa löytyy hyvät tilastot paljonko firma on myynyt ja paljonkonko sillä on kohteita myynnissä jne.. Mutta onhan noita paljon muitakin vLKV firmoja suurissa kaupungeissa. Kiinteistömaailma on sama kuin mäkki tai koti Pizza.

    • Anonyymi

      Kiinteistömaailma toimii samalla periaatteella nykyään kuin K-kauppiaat. Mielestäni taso on laskenut ja joukosta löytyy tosi agressiivisiä edustajia.

    • Anonyymi

      Kannattaa hieman selvittää itse eikä luottaa välittäjän höpinöihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      147
      3942
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      12
      3491
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      47
      2943
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2872
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      144
      2531
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      50
      2194
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      16
      1428
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      100
      1400
    9. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      63
      1314
    10. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      38
      1179
    Aihe