Ikävän oletko koskaan

Miettinyt sitä, että joku nappaisi vahingossa kaivattusi nenäsi edestä väärinkäsityksen vuoksi? Ikävää.
2158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Jos se ei ole molemminpuolista, niin onko menetys kovin iso tai kannattaako sitä harmitella.

Äänestä
  • Täsmälleen noin minäkin ajattelen.

    Äänestä

En. Ihminen itse päättää kenet haluaa. Ei ketään väkisin viedä! Jos toinen halua jonkun muun eikä minua, hänellä on täysi oikeus tehdä oma valintansa. En silloin voisi kuin elää tilanteen kanssa ja surra pettymys omassa rauhassa.

Jos ihmiselle käy kuka vaan kuka osoittaa kiinnostusta, ei alunperinkään ollut kovin kummoisia tunteita! Vaikka itse tuntisin kuinka paljon vaan, en halua suhdetta, jossa tunne on yksipuolinen tai toinen ei tunne samoin. Suhteen pitää perustua molemmin puoliseen tahtoon ja tunteisiin. Jos ei vielä ole varma mitä tuntee, on parempi pysyä tapailuvaiheessa. Itse tiedän, että haluan hänet. En vain tiedä saanko. S

Äänestä

Toiveistadi huolimatta niin ei käy. Hän huomaisi väärinkäsityksen heti. Olemmehan tavanneet ruudun tällä puolen.

Äänestä
  • Niin haluat että toinen löytää uuden kohteen? -sivusta

    Äänestä

Mitäs aiheutit väärinkäsityksen.

Äänestä
  • Jaaha hra Jiin tyylinen vastaus. Mitäs sitä, mitäs tätä

    Äänestä

No sittenpä koko kaipaus olisi ollut väärinkäsitys ja hyvä kun meni toiseen osoitteeseen.

Äänestä
  • Jepa jep

    Äänestä

No sitten sen oli tarkoitus mennä niin jos ottaa ennemmin toisen

Äänestä
  • Tästä samaa mieltä. Jos halusi mennä toiselle, niin menköön sitten. -sivusta

    Äänestä

Hih Hih, tahi hälle kiire tuli ainakin kosia ja pukata paksuksi. Voi kauheeta.

Äänestä
  • Vai sellaista...

    Äänestä

Menee mihin huvittaa, niin minäkin tekisin. Aina ei fiilikset kohtaa ja se voi keljuttaa, mutta parempi että menee kun jää mieliksi vaikkei välitä.

Äänestä

Oletko ajatellut tehdä noin kun tuollaista mietit? Vähän niin kuin ähäkutti?
Jos niin kävis niin en siinä kyllä häviäisi. Joutaiskin mennä ja ansaitsisivat toisensa.

Äänestä

Kun itse olet väärinkäsityksen aiheuttanut, niin se on sit voi voi.

Äänestä

Minä en saisi sitä koskaan tietää, joten mitä väliä. Jos näkisin hänet joskus tuon toisen kanssa, ajattelisin että löysi sellaisen kuin halusi. Ei kukaan halua sellaista, jolle on kakkosvaihtoehto.

Äänestä

Sormihan voi olla pystyssä myös väärinkäsittäessä. Ei koskaan vahingossa.

Äänestä

Minua ei nappaa kukaan muu, koskaan. Mutta ei välttämättä hänkään. Kun voi olla ettei halua tai että ei saada tilaisuutta siihen. Mieheltä naiselle.

Äänestä

Joo. Kun hänestä hämmentyneenä aloin höpöttää eronjälkeisestä uudesta kumppanista ja vasta kotona tajusin että en muistanut sitten mainita että sekin päättyi jo 4 vuotta sitten...luulen että hän ei noteerannut minua mitenkään kun hänelle olin varattu...kardinaalimoka ja pahimmasta päästä. Voisimpa oikaista tuon😥

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miettinyt sitä, että joku nappaisi vahingossa kaivattusi nenäsi edestä väärinkäsityksen vuoksi? Ikävää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu