Ihanaa ettei ole enää ikävä olotila ja surullinen. Kun on löytänyt harrastuksia niin on toivoa jostain paremmasta ja hyvästä olosta. Miehiin en enää laske unelmia ja toiveita, kun elämässä on paljon parempiakin asioita. Menkööt he vaikka sinne minne aurinko ei paista!
Näin kaikki kuuluu mennäkin
Anonyymi
253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei ole oikein laskea unelmia ja toiveita miehen varaan. Minä ainakin vierastan naisia jotka etsivät "sitä oikeaa". Siinä tulee olo, että olenko minä matkustaja ja väline jossain hänen haaveessaan. Jokainen ihminen tekee itse omat päätöksensä ja jokaisella on omat ajatukset ja jokaisen tulisi antaa olla oma itsensä. Ihmissuhteet ovat kompromisseja.
Enhän minä niin ole väittänytkään että pelkästään ja ainoastaam laskisin miesten varaan. Elämässä on monia haaveita ja toiveita. Mutta kun ollaan nyt ikävä palstalla niin se on aiheena. Tietysti voisihan tässä luetella maat ja mannut mutta tämä ei ole sellainen paikka Aloit.