Otsikon taivallus siintää mielessä... Mutta miten nuo telttayöpymiset, onko sallittua/suotavaa telttailla Jussin kämpän ja Oulangan luontokeskuksen liepeillä?
Karhunkierros
Anonyymi
3
327
Vastaukset
- Anonyymi
Jussin kämpän pihapiirissa on n. 100 telttapaikkaa. Tai ainakin 50. Oulangasta en tiedä.
- Anonyymi
Leiriytyä saa kaikkien (?) karttaan merkittyjen nuotiopaikkojen läheisyyteen. Niitä on aika monta, osa huonoja ja osa vielä huonompia. Jussinkämpällä on paljon paikkoja, määrästä en tiedä, tuskin 50. Riippumatto on varmempi kuin teltta tuolla reitillä, olin siellä muutama viikko sitten. Oulangan luontokeskuksen läheisyydessä ei voi leiriytyä.
- Anonyymi
Vielä; katso luontoon.fi ja etsi sieltä Karhunkierros.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 943582
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli442937Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742416- 612348
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512301Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1172277Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212163Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.202147- 1172108
- 621994