Jo joutui armas aika!

Taas on se aika vuodesta jolloin markettien vakinaiset työntekijät työntävät suviuunot kassoille ja lusmuavat itse takatiloihin tai hyllyjen väleihin. Asiakkaan kannalta se tarkoittaa, että kassajono pysähtelee jatkuvasti pitkäksi aikaa, kun vanha pulsu merkitään alaikäiseksi eikä kaljapurkkeja saada maksuun, tai muorille aletaan opettaa menetelmää jolla kanta-asiakaskortilla voidaan maksaa - variaatioita on monia - ja aina pitää kutsua paikalle vanha työntekijä selvittämään härdeliä. Ja suma sen kuin seisoo.

Muutoin olen sitä mieltä, että yli 70-vuotiaille, tupakinostajille, veikkauslappujen kanssa touhuaville, kolikoilla maksaville ja seurustelunhaluisille asiakkaille pitäisi olla oma kassa ja teknisesti valveutuneimmille automaatti. Olé Lautturi!

Minua jaksaa huvittaa marketin kovaäänisestä kaikuva ilmoitus:"Palvelemme vielä viisitoista minuuttia!" En ole havainnut sinäkään aikana minkäänlaista palvelua - vain kassatuolilla istuvia, koodeja lukulaitteen läpi työnteleviä hapannaamoja.

2

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saamme kuitenkin olla onnellisia, sillä huittisisa liätealan palvelut toimivat ympäri vuaren ammattitaitoisesti!
      Huittisten ollesa suamen sikaisin pitäjä, olisimme hätää kärsimäsä jos lietealan palvelut eivät toimisi kuten ne toimivat!
      Monella paikkakunnalla saattaa olla vaikkapa useitakin sellaisia palveluja, mitä Huittisista ei löyry mutta lietepalvelu on ontuvaista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      95
      3839
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      47
      3215
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      100
      2827
    4. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      136
      2510
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2460
    6. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2398
    7. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2387
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2334
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      23
      2326
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2090
    Aihe