Taas on se aika vuodesta jolloin markettien vakinaiset työntekijät työntävät suviuunot kassoille ja lusmuavat itse takatiloihin tai hyllyjen väleihin. Asiakkaan kannalta se tarkoittaa, että kassajono pysähtelee jatkuvasti pitkäksi aikaa, kun vanha pulsu merkitään alaikäiseksi eikä kaljapurkkeja saada maksuun, tai muorille aletaan opettaa menetelmää jolla kanta-asiakaskortilla voidaan maksaa - variaatioita on monia - ja aina pitää kutsua paikalle vanha työntekijä selvittämään härdeliä. Ja suma sen kuin seisoo.
Muutoin olen sitä mieltä, että yli 70-vuotiaille, tupakinostajille, veikkauslappujen kanssa touhuaville, kolikoilla maksaville ja seurustelunhaluisille asiakkaille pitäisi olla oma kassa ja teknisesti valveutuneimmille automaatti. Olé Lautturi!
Minua jaksaa huvittaa marketin kovaäänisestä kaikuva ilmoitus:"Palvelemme vielä viisitoista minuuttia!" En ole havainnut sinäkään aikana minkäänlaista palvelua - vain kassatuolilla istuvia, koodeja lukulaitteen läpi työnteleviä hapannaamoja.
Jo joutui armas aika!
2
255
Vastaukset
- Anonyymi
Saamme kuitenkin olla onnellisia, sillä huittisisa liätealan palvelut toimivat ympäri vuaren ammattitaitoisesti!
Huittisten ollesa suamen sikaisin pitäjä, olisimme hätää kärsimäsä jos lietealan palvelut eivät toimisi kuten ne toimivat!
Monella paikkakunnalla saattaa olla vaikkapa useitakin sellaisia palveluja, mitä Huittisista ei löyry mutta lietepalvelu on ontuvaista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1493989Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso133667Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai522999Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122992Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1452561- 582369
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282033"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1071485Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631344- 231237