Miksi kaapeli mtv 3 hd välkkyy/pätkii/vilkkuu ja nykii? Tulee esiin kahdessa eri tv laitteessa. Kaapeli mtv 3 ei hd kanava toimii normaalisti. samoin kaikki muut kanavat. Kyseessä Elisan kerrostaloyhtiö kaapeli espoossa.
kaapeli mtv 3 hd välkkyy/pätkii/vilkkuu ja nykii
7
2879
Vastaukset
- Anonyymi
itellä HD-kanava tarvitsee internet yhteyden televisioon. ei jaksa katsoa ilman lisä dataa sitä pätkimistä ym.. kuulemma on " lähetyksen täydentävä data" .... tiedä tuota, miten on tehty. mutta kun laittoin nettiin kiinni telkkarin, alkoi hd-kanavat näkyä ilman pätkimistä... ja itsellä on kaapeli-tv.
- Anonyymi
MTV3:n lähetyksissä on ollut ongelmia kesän ja kevään ajan Turun kaapelitv:ssä, mutta YLEn kanavat toimii hyvin.
- Anonyymi
Kannattaa kokeilla toista antennijohtoa, minulla yksi ei toiminut kunnolla, vanhat videonauhureiden antennijohdot saattaa myös olla huonoja. Ihmettelin kun toisessa digiboksissa oli jatkuvasti häiriöitä, mutta vika olikin antennijohdossa.
- Anonyymi
Avalla oli eilen kummalista häiriötä, jokaisesta mainoksesta jäi loppuosa pois, pelkkää mustaa ilman ääntä, myös ohjelmien mainoksista. Taisi olla jotain amatöörejä töissä.
- Anonyymi
syy: sinun alueelle ei ollut myyty mainoksia niin paljon kun muille alueille. normaalisti nuo myymättömät mainos paikat on kanavan omia ohjelmia mainostavia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
syy: sinun alueelle ei ollut myyty mainoksia niin paljon kun muille alueille. normaalisti nuo myymättömät mainos paikat on kanavan omia ohjelmia mainostavia.
Ei vaan kaikki mainokset katkesi kesken ja usein kesken sanan, tosi ärsyttävän kuuloista. En ole sen jälkeen huomannut, viimeinen mainos saattaa joskus katleta kesken muillakin kanavilla.
- Anonyymi
Suurin virhe oli lisätä kansvalogot joka kanavalle aiemmin riitti kieppiä tekevö PTV4 logo msinoskatkon tunnuksena ja kirjoituskone fontti tekstityksenä. Peukaloisen retket suomentanut maija-liisa vuorjoki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu635608Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti204237Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett172916- 1552193
- 171926
Työkyvyttömienkin on jatkossa haettava työtä
Riikalla ja Petterillä on hyviä uutisia Suomen työttömille: ”Toimeentulotuen uudistus velvoittaa työttömäksi ilmoittaut1281760- 951377
- 681154
Harmi, se on
Mutta mä tulkitsen asian sitten niin. Olen yrittänyt, oman osani tehnyt, ja saa olla mun puolesta nyt loppuun käsitelty171136Maailma pysähtyy aina kun sut nään
Voi mies kuinka söpö sä oot❤️ Olisin halunnut jutella syvällisempää kuin vaan niitä näitä. Se pieni heti sut tavatessa o77988