Juoppotalojen asukeilta loppuu kalijat kesken pelin, ja tiedossa onkin ovihyökkäyksiä ja muuta naapurien häirintää. Huomenna vessoissa raikaa, kun pulsut purkautuvat molemmista päistä. Pöyristyttävää!
Jääkiekkohuumaa tiedossa.
Anonyymi
1191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kuinka olette varautuneet? Peli alkaa kohta! Itse ainakin pönkkäsin jo oven, sekä kannoin pyöräni sisälle. Poistun asunnostani vasta tiistaina.
Erinomainen suunnitelma! Täällä on reilusti kaljaa, lonkeroa ja viinipönikkä. Kyytipojaksi nakkeja ja lihapiirakoita. Huomenna pidän verhot kiinni ja kännykkä äänettömälle. Ovipönkkä pitää vielä asentaa.
Hittoku ei ole telkkaria, joten olen täysin pimennossa, mitä pelissä tapahtuu. Ennenvanhaan pystyi kuuntelemaan peliä radiosta.
Mitä jos ne käyttää sorkkarautaa ja potkii väliovesi palasiksi? Kai olet varautunut myös puolustamaan itseäsi?
Ovihyökkäys eskaloituu erittäin harvoin väkivallan puolelle. Toki itsekkin on syytä pitää sorkkarautaa tai muuta astaloa käden ulottuvilla ulko-oven lähellä.
Onko se peli jo alkanut? Kaikki mahdolliset radiokanavat, jota yritän käydä läpi, ei missään ole mitään jääkiekosta, vain ainoastaan paskaa musaa.
Kuka sitä älämölöä jaksaa katsoa?
Nimimerkki: "Suomen Senaatti" kirjoitti poistetussa ketjussa, että aikoo ampua joka ikisen ovelle tulevan kaljakerjäläisen hengiltä.
Pöyristyttävää!
Joko juhlinta on laantunut? Joko uskaltaa lähteä ulos?
Tampereella sossupummi-hard core -fanit uhkasi juhlia ainakin 2 viikkoa putkeen kauduilla, kellareissa ja ravintoloissa. Myös PM Bile-Sanna pimeni:
(kuva)
https://www.suomi24.fi/viihde/sanna-marin-tuuletti-villisti-viinilasillisella-mm-finaalissa-kuva-leviaa-somessa-bile-sanna?ref=
Jos asut muualla, kuin Tampereella, niin toki voi nyt liikkua ilman, että kohtaa pienikalloisten hirvittävää älämölöä.
On joo laantunut, mutta jos ite on ryypännyt päivätolkulla, voi pelkotila estää menemästä ulos!
Miksi Suomessa ei toimiteta alkoholia ja tupakkia kotiin? Toki yksi ratkaisu on tuttu taksikuski, joka hakee tarvittavat ainekset lähikaupasta tai Alkosta, ja juoppo voi vielä toipua päivän tai pari.
Itse irrotin ovipönkän jo tiistaina.