Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Sukkahousu fetissi

Tällä kertaa vuorossa on tarina jonka aihepyynnön sain meilin kautta.
Katsotaan mitä tästä saadaan aikaiseksi...

--------------------------------------------------
Sukkahousu fetissi:

Jarnon päivä alkaa mukavasti.
Hän oli nukkunut yön erittäin hyvin ja heräsi rentoutuneena ja hyvin levänneenä.
Jarnon aamu alkoi kuten kenellä tahansa suomalaisella sinkkumiehellä. Tai ei ihan niinkuin kenellä tahansa, Jarno nimittäin monista miehistä poiketen veti aamulla sukkahousut jalkaansa.

Jarno oli jo nuoresta pitäen tottunut käyttämään sukkahousuja. Siis sellaisia ihan naisille tarkoitettuja.
Alkuun Jarno oli hävennyt sitä suunnattomasti, mutta pikkuhiljaa tapa alkoi muodostua osaksi hänen persoonaansa ja hänen lähimmät ystävänsä tiesivät asiasta ja ymmärsivät sen.

Jarnon seuraelämään se oli kuitenkin vaikuttanut kielteisesti. 24 vuotiaana hänellä ei ollut takanaan vielä yhtäkään oikeaa seurustelusuhdetta. Hän arveli, että ei olisi kovin helppoa löytää naista joka ymmärtäisi hänen taipumuksensa.
Ei hän kyllä asiaa sen isommin ollut vielä testannut, luontainen ujous esti sen.

Jarno lähti töihin, hän vihelteli matkallaan. Olihan nyt perjantai ja illalla pääsisi vähän rentoutumaan. Päivä töissä kului kuin siivillä ja pian Jarno oli taas kotona.

Jarno alkoi valmistautua iltaa varten. Hän puki jalkaansa kiiltävät sukkahousut, jotka hän kätki tummien suorien housujensa alle. Ylävartalo verhoutui siistiin tummanviolettiin kauluspaitaan.
Parran ajo ja vähän partavettä perään, jalkaan siistit tummat kengät ja niin hän alkoi olla valmis iltaan.

Hän käveli tuttua reittiä lähibaariin jossa hänellä oli tapana aloittaa illanvietto. Tutun ovimiehen kanssa pientä sananvaihtoa huumorimielellä ja sitten sisään.
"Iso olut"
Pienen odottelun jälkeen hän sai eteensä kauniisti vaahtoavan tuopin ja siemaisi siitä pienen maistiaisen. Että se maistuikin hyvältä rankan työviikon jälkeen.

Tuoppi tyhjeni melko nopeasti ja pian hänellä oli uusi edessään. Hän katseli ympärilleen, etsien tuttuja kasvoja. Niitä ei kuitenkaan tällä kertaa näkynyt. Sen sijaan hän näki varsin miellyttävän naisen. Hän jäi ehkä liian pitkäksi aikaa tuijottamaan naista, jolloin nainen huomasi sen. Jarno tunsi punan nousevan poskillee, pulssi kiihtyi kun hän huomasi, että nainen lähti tulemaan häntä kohti.

"Piditkö näkemästäsi?" nainen kysyi hymyillen, Jarno nielaisi ja vastasi epävarmalla äänellä "A-anteeksi että jäin tuijottamaan, olet vaan niin... kauniin näköinen". Naista vastaus tuntui miellyttävän, hän esittäytyi Lauraksi ja kysyi, että saako liittyä seuraan. Tottakai Jarnolle kelpasi naisseura, jännityskin alkoi jo pikkuhiljaa lievittymään.
He uppoutuivat pikkuhiljaa keskusteluun, Laura kertoi työstään kosmetiikka-alan firmassa, Jarno taas kuunteli sujuvasti ja vastaili rohkeuden kasvaessa yhä seikkaperäisemmin.

Jarno rohkaisi mielensä ja kysyi, että jos Lauraa kiinnostaisi lähteä paikalliseen yökerhoon? Laura mietti hetken, Jarno odotti vastausta sydän pamppaillen, "Lähden oikein mielelläni" Laura sitten vastasi. Oli kuin kivi olisi pudonnut Jarnon sydämeltä, pian he poistuivat yhdessä kaupungin kadulle. He lähtivät kävelemään läheiseen yökerhoon, vastaan tuli joitakin tuttuja joiden kanssa piti vaihtaa ne pakolliset kuulumiset. Siihen ei onneksi kuitenkaan tuhlaantunut kovinkaan paljon aikaa.

He pääsivät sisään yökerhoon. Paikalla ei vielä ollut kovinkaan paljon ihmisiä, joten he saivat pöydän vaivattomasti. Jarno tilasi molemmille drinkit ja niin he uppoutuivat taas keskusteluun. He istuivat nurkkapöydässä, melko hyvin suojassa katseilta. Nurkkapöydän hämärässä valaistuksessa Jarno uskaltautui suutelemaan Lauraa hellästi, Laura vastasi suudelmaan suurella kiihkolla.
Jarno tunsi olonsa todella vapautuneeksi ja rennoksi.

"Musta tuntuu, että Sulle voisi kertoa tälläisen asian" Jarno aloitti, Laura katsoi kysyvästi, "Mulla on yksi vähän poikkeava taipumus" Jarno jatkoi. "Kerro vaan, en mä ihan vähästä säikähdä" Laura vastasi, "Tuota... miten tämän nyt sanoisi... öö... mulla on tapana käyttää naisten sukkahousuja...". Laura katsoi Jarnoa tarkasti, sitten hän kysyi "Onko sulla sellaiset nytkin jalassa" "on" Jarno vastasi nolostuneena. Laura hymyili arvoituksellisesti ja sanoi sitten "Mennään"

Jarno ei ehtinyt kysyä, että mihin kun Laura oli jo tarttunut hänen käteensä ja raahannut hänet narikalle. Ja pian he olivat jo taksissa matkalla johonkin. Taksi pysähtyi, Jarno maksoi sen vaikka ei tiennyt edes missä oli.
He astuivat ulos autosta. Laura käveli isohkon omakotitalon ovelle ja avasi sen. Jarno astui hänen perässään sisään.

Ovi sulkeutui, samassa Laura alkoi riisua Jarnon housuja. Jarnoa nolotti, mutta samalla hän oli erittäin kiihottunut. Siinä Jarno seisoi Lauran edessä sukkahousut jalassaan. Laura alkoi hitaasti ja rauhallisesti hyväillä Jarnon sukkiksiin verhottuja jalkoja. "Tuntuu ihanan pehmeältä ja liukkaalta" Laura sanoi, äänessään suurta nautintoa. Jarnokin nautti Lauran hyväilyistä täydellä sydämellä.

"Oletko koskaan kokeillut stay-uppeja?" Laura kysyi, Jarno vastasi kieltävästi. "Nyt on sopiva hetki kokeilla" Laura totesi ja käveli toiseen huoneeseen. "Tule tänne sieltä" Laura huusi Jarnolle joka oli jäänyt hieman hämillään seisomaan eteiseen.
Jarno meni huoneeseen, siellä Laura odotti. Kädessään mustat kiiltävät stay-upit. "Riisu nuo ja laita nämä jalkaan" hän sanoi. Jarno teki työtä käskettyä, pian hän seisoi Lauran edessä, muuten alastomana, mutta ylävartaloa peitti vielä paita ja jalat oli verhottu stay-uppeihin.

Laura napitti Jarnon paidan auki ja nuolaisi nännin päätä. Sitten hän laskeutui alemmas ja alkoi suutelemaan Jarnon verhoiltuja jalkoja alhaalta ylös päin ja taas ylhäältä alaspäin.
"Mäkin rakastan sukkiksia" Laura vihdoin kuiskasi Jarnon korvaan. Laura alkoi riisuuntumaan ja pian heitä oli siinä kaksi ihmistä, pelkät stay-upit jalassa. Lauralla tosin oli punaiset.

Jarno kosketti varovasti Lauran säärtä, siitä käsi kiipesi reittä pitkin ylös päin. Hän kosketti Lauran häpykarvoitusta ja tunsi sieltä valuvan kosteuden. Laura värähti kosketuksesta ja komensi samalla Jarnon makaamaan sängylle.
Laura asetti itsensä Jarnon päälle ja pian Jarnon kalu upposi Lauran tiukkaan ja kuumaan pimppiin.

Laura alkoi hitaasti liikutella itseään Jarnon päällä. Jokainen kalun liike hänen sisällään tuntui voimakkaana ja valtavaa nautintoa tuottavana. Hän ei voinut pidätellä vaan alkoi voihkia kovaan ääneen. Samalla kun Laura ratsasti kiihtyvällä tahdilla, hän hyväili Jarnon stay-uppien verhoamia jalkoja. "Mä olen jo... pitkään... haaveillut miehestä... joka... uskaltaisi käyttää näitä..." Laura sanoi huohottaen. Se oli ihaninta mitä Jarno oli koskaan kuullut.

"Haluatko ottaa mut takaapäin?" Laura kysyi, nousten samalla pois Jarnon päältä.
Laura asettui polvilleen, perse houkuttelevasti pystyssä. Punaiset stay-upit jaloissa täydensivät seksikkään näyn ja Jarno asettui innoissaan Lauran taakse. Hän työntyi rajusti sisään. Laura kumartui vähän eteenpäin ja alkoi toisella kädellä hyväillä klitoristaan, välillä hänen sormensa hipaisivat myös Jarnon palleja.

Jarno työntyi Lauraan yhä kasvavalla kiihkolla, Laura alkoi kiemurtelemaan ja voihkimaan yhä kovempaan ääneen "Voi luoja... mä tulen..." Se oli liikaa ja Jarno tunsi kuinka orgasmi teki tuloaan. Pian hän suikutti kuumat spermansa Lauran sykkivään vakoon.

He makasivat raukeina vierekkäin. Jarno silitteli Lauran hiuksia. Laura hyväili sormillaan Jarnon stay-uppeihin verhottua reittä.
Se sai Jarnon kiihottumaan uudestaan. Hän asettui Lauran päälle ja työnsi kalunsa hitaasti Lauran pimppiin. Se onnistui helposti koska Laura oli aivan märkä äskeisen jäljiltä.

Jarno rakasteli Lauraa suunnattoman kiihkon vallassa. Laura kietoi punaisten stay-uppien verhomat jalkansa Jarnon ympärille ja veti hänet tiukemmin itseään vasten. Yhä uudestaan Jarno työntyi syvälle Lauraan ja nautinto kasvoi jokaisella liikkeellä. Laura voihki ja huohotti kovaan ääneen. Hiki kimalteli heidän vartaloillaan. Jarno ei ollut koskaan kokenut vastaavaa nautintoa, sillä hetkellä ei ollut muuta kuin heidän vartalonsa yhteen sulautuneena.

Lauran voihkinta yltyi lähes huudoksi ja hän sai taas maata järisyttävän orgasmin, Jarno työntyi vielä muutaman kerran voimakkaasti ja laukesi sitten kaikkensa antaneena.

He jäivät sylikkäin makaamaan. Jarno ei olisi voinut olla onnellisempi, vihdoin joku ymmärsi häntä täydellisesti. He suutelivat pitkään ja nukahtivat lämpimään syleilyyn.

--------------------------------------------------

Tämä oli taas vähän erilainen juttu...
Risut ja ruusut otetaan taas mielellään vastaan :)

[email protected]
43924
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

toi oli piristävän erilainen ja toimii,
jos on avoimia ja estottomia ihmisiä?

etsiskelen avoimia ja estottomia naisia,
joiden kans vois kokeilla tollasia juttuja?

sääret ja sukat ja sukkikset on ihanan
kiihottava juttu ja mullekin pikku fet!

mailatkaa kokeilunhaluiset misut? ja
ehdotelkaa?

[email protected]

Äänestä

Marco, sinulla on fantastinen taito luoda todentuntuisia tarinoita erilaisista aiheista. Todistaa hyvää mielikuvitusta ja sujuvaa 'kynää'. Taitaapa sinussa olla aivan kirjailijan ainesta...kerrassaan nautittavia hetkiä...

Äänestä
  • Kiitoksia hyvästä palautteestasi, sellainen kannustaa aina :)

    Äänestä

Tää oli erittäin hyvä, niinkuin sun kaikki tarinas! Meinas housuista tila loppuu! Ei muutakun jatkat samaan malliin! =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


marco_77 kirjoitti:

Tällä kertaa vuorossa on tarina jonka aihepyynnön sain meilin kautta.
Katsotaan mitä tästä saadaan aikaiseksi...

--------------------------------------------------
Sukkahousu fetissi:

Jarnon päivä alkaa mukavasti.
Hän oli nukkunut yön erittäin hyvin ja heräsi rentoutuneena ja hyvin levänneenä.
Jarnon aamu alkoi kuten kenellä tahansa suomalaisella sinkkumiehellä. Tai ei ihan niinkuin kenellä tahansa, Jarno nimittäin monista miehistä poiketen veti aamulla sukkahousut jalkaansa.

Jarno oli jo nuoresta pitäen tottunut käyttämään sukkahousuja. Siis sellaisia ihan naisille tarkoitettuja.
Alkuun Jarno oli hävennyt sitä suunnattomasti, mutta pikkuhiljaa tapa alkoi muodostua osaksi hänen persoonaansa ja hänen lähimmät ystävänsä tiesivät asiasta ja ymmärsivät sen.

Jarnon seuraelämään se oli kuitenkin vaikuttanut kielteisesti. 24 vuotiaana hänellä ei ollut takanaan vielä yhtäkään oikeaa seurustelusuhdetta. Hän arveli, että ei olisi kovin helppoa löytää naista joka ymmärtäisi hänen taipumuksensa.
Ei hän kyllä asiaa sen isommin ollut vielä testannut, luontainen ujous esti sen.

Jarno lähti töihin, hän vihelteli matkallaan. Olihan nyt perjantai ja illalla pääsisi vähän rentoutumaan. Päivä töissä kului kuin siivillä ja pian Jarno oli taas kotona.

Jarno alkoi valmistautua iltaa varten. Hän puki jalkaansa kiiltävät sukkahousut, jotka hän kätki tummien suorien housujensa alle. Ylävartalo verhoutui siistiin tummanviolettiin kauluspaitaan.
Parran ajo ja vähän partavettä perään, jalkaan siistit tummat kengät ja niin hän alkoi olla valmis iltaan.

Hän käveli tuttua reittiä lähibaariin jossa hänellä oli tapana aloittaa illanvietto. Tutun ovimiehen kanssa pientä sananvaihtoa huumorimielellä ja sitten sisään.
"Iso olut"
Pienen odottelun jälkeen hän sai eteensä kauniisti vaahtoavan tuopin ja siemaisi siitä pienen maistiaisen. Että se maistuikin hyvältä rankan työviikon jälkeen.

Tuoppi tyhjeni melko nopeasti ja pian hänellä oli uusi edessään. Hän katseli ympärilleen, etsien tuttuja kasvoja. Niitä ei kuitenkaan tällä kertaa näkynyt. Sen sijaan hän näki varsin miellyttävän naisen. Hän jäi ehkä liian pitkäksi aikaa tuijottamaan naista, jolloin nainen huomasi sen. Jarno tunsi punan nousevan poskillee, pulssi kiihtyi kun hän huomasi, että nainen lähti tulemaan häntä kohti.

"Piditkö näkemästäsi?" nainen kysyi hymyillen, Jarno nielaisi ja vastasi epävarmalla äänellä "A-anteeksi että jäin tuijottamaan, olet vaan niin... kauniin näköinen". Naista vastaus tuntui miellyttävän, hän esittäytyi Lauraksi ja kysyi, että saako liittyä seuraan. Tottakai Jarnolle kelpasi naisseura, jännityskin alkoi jo pikkuhiljaa lievittymään.
He uppoutuivat pikkuhiljaa keskusteluun, Laura kertoi työstään kosmetiikka-alan firmassa, Jarno taas kuunteli sujuvasti ja vastaili rohkeuden kasvaessa yhä seikkaperäisemmin.

Jarno rohkaisi mielensä ja kysyi, että jos Lauraa kiinnostaisi lähteä paikalliseen yökerhoon? Laura mietti hetken, Jarno odotti vastausta sydän pamppaillen, "Lähden oikein mielelläni" Laura sitten vastasi. Oli kuin kivi olisi pudonnut Jarnon sydämeltä, pian he poistuivat yhdessä kaupungin kadulle. He lähtivät kävelemään läheiseen yökerhoon, vastaan tuli joitakin tuttuja joiden kanssa piti vaihtaa ne pakolliset kuulumiset. Siihen ei onneksi kuitenkaan tuhlaantunut kovinkaan paljon aikaa.

He pääsivät sisään yökerhoon. Paikalla ei vielä ollut kovinkaan paljon ihmisiä, joten he saivat pöydän vaivattomasti. Jarno tilasi molemmille drinkit ja niin he uppoutuivat taas keskusteluun. He istuivat nurkkapöydässä, melko hyvin suojassa katseilta. Nurkkapöydän hämärässä valaistuksessa Jarno uskaltautui suutelemaan Lauraa hellästi, Laura vastasi suudelmaan suurella kiihkolla.
Jarno tunsi olonsa todella vapautuneeksi ja rennoksi.

"Musta tuntuu, että Sulle voisi kertoa tälläisen asian" Jarno aloitti, Laura katsoi kysyvästi, "Mulla on yksi vähän poikkeava taipumus" Jarno jatkoi. "Kerro vaan, en mä ihan vähästä säikähdä" Laura vastasi, "Tuota... miten tämän nyt sanoisi... öö... mulla on tapana käyttää naisten sukkahousuja...". Laura katsoi Jarnoa tarkasti, sitten hän kysyi "Onko sulla sellaiset nytkin jalassa" "on" Jarno vastasi nolostuneena. Laura hymyili arvoituksellisesti ja sanoi sitten "Mennään"

Jarno ei ehtinyt kysyä, että mihin kun Laura oli jo tarttunut hänen käteensä ja raahannut hänet narikalle. Ja pian he olivat jo taksissa matkalla johonkin. Taksi pysähtyi, Jarno maksoi sen vaikka ei tiennyt edes missä oli.
He astuivat ulos autosta. Laura käveli isohkon omakotitalon ovelle ja avasi sen. Jarno astui hänen perässään sisään.

Ovi sulkeutui, samassa Laura alkoi riisua Jarnon housuja. Jarnoa nolotti, mutta samalla hän oli erittäin kiihottunut. Siinä Jarno seisoi Lauran edessä sukkahousut jalassaan. Laura alkoi hitaasti ja rauhallisesti hyväillä Jarnon sukkiksiin verhottuja jalkoja. "Tuntuu ihanan pehmeältä ja liukkaalta" Laura sanoi, äänessään suurta nautintoa. Jarnokin nautti Lauran hyväilyistä täydellä sydämellä.

"Oletko koskaan kokeillut stay-uppeja?" Laura kysyi, Jarno vastasi kieltävästi. "Nyt on sopiva hetki kokeilla" Laura totesi ja käveli toiseen huoneeseen. "Tule tänne sieltä" Laura huusi Jarnolle joka oli jäänyt hieman hämillään seisomaan eteiseen.
Jarno meni huoneeseen, siellä Laura odotti. Kädessään mustat kiiltävät stay-upit. "Riisu nuo ja laita nämä jalkaan" hän sanoi. Jarno teki työtä käskettyä, pian hän seisoi Lauran edessä, muuten alastomana, mutta ylävartaloa peitti vielä paita ja jalat oli verhottu stay-uppeihin.

Laura napitti Jarnon paidan auki ja nuolaisi nännin päätä. Sitten hän laskeutui alemmas ja alkoi suutelemaan Jarnon verhoiltuja jalkoja alhaalta ylös päin ja taas ylhäältä alaspäin.
"Mäkin rakastan sukkiksia" Laura vihdoin kuiskasi Jarnon korvaan. Laura alkoi riisuuntumaan ja pian heitä oli siinä kaksi ihmistä, pelkät stay-upit jalassa. Lauralla tosin oli punaiset.

Jarno kosketti varovasti Lauran säärtä, siitä käsi kiipesi reittä pitkin ylös päin. Hän kosketti Lauran häpykarvoitusta ja tunsi sieltä valuvan kosteuden. Laura värähti kosketuksesta ja komensi samalla Jarnon makaamaan sängylle.
Laura asetti itsensä Jarnon päälle ja pian Jarnon kalu upposi Lauran tiukkaan ja kuumaan pimppiin.

Laura alkoi hitaasti liikutella itseään Jarnon päällä. Jokainen kalun liike hänen sisällään tuntui voimakkaana ja valtavaa nautintoa tuottavana. Hän ei voinut pidätellä vaan alkoi voihkia kovaan ääneen. Samalla kun Laura ratsasti kiihtyvällä tahdilla, hän hyväili Jarnon stay-uppien verhoamia jalkoja. "Mä olen jo... pitkään... haaveillut miehestä... joka... uskaltaisi käyttää näitä..." Laura sanoi huohottaen. Se oli ihaninta mitä Jarno oli koskaan kuullut.

"Haluatko ottaa mut takaapäin?" Laura kysyi, nousten samalla pois Jarnon päältä.
Laura asettui polvilleen, perse houkuttelevasti pystyssä. Punaiset stay-upit jaloissa täydensivät seksikkään näyn ja Jarno asettui innoissaan Lauran taakse. Hän työntyi rajusti sisään. Laura kumartui vähän eteenpäin ja alkoi toisella kädellä hyväillä klitoristaan, välillä hänen sormensa hipaisivat myös Jarnon palleja.

Jarno työntyi Lauraan yhä kasvavalla kiihkolla, Laura alkoi kiemurtelemaan ja voihkimaan yhä kovempaan ääneen "Voi luoja... mä tulen..." Se oli liikaa ja Jarno tunsi kuinka orgasmi teki tuloaan. Pian hän suikutti kuumat spermansa Lauran sykkivään vakoon.

He makasivat raukeina vierekkäin. Jarno silitteli Lauran hiuksia. Laura hyväili sormillaan Jarnon stay-uppeihin verhottua reittä.
Se sai Jarnon kiihottumaan uudestaan. Hän asettui Lauran päälle ja työnsi kalunsa hitaasti Lauran pimppiin. Se onnistui helposti koska Laura oli aivan märkä äskeisen jäljiltä.

Jarno rakasteli Lauraa suunnattoman kiihkon vallassa. Laura kietoi punaisten stay-uppien verhomat jalkansa Jarnon ympärille ja veti hänet tiukemmin itseään vasten. Yhä uudestaan Jarno työntyi syvälle Lauraan ja nautinto kasvoi jokaisella liikkeellä. Laura voihki ja huohotti kovaan ääneen. Hiki kimalteli heidän vartaloillaan. Jarno ei ollut koskaan kokenut vastaavaa nautintoa, sillä hetkellä ei ollut muuta kuin heidän vartalonsa yhteen sulautuneena.

Lauran voihkinta yltyi lähes huudoksi ja hän sai taas maata järisyttävän orgasmin, Jarno työntyi vielä muutaman kerran voimakkaasti ja laukesi sitten kaikkensa antaneena.

He jäivät sylikkäin makaamaan. Jarno ei olisi voinut olla onnellisempi, vihdoin joku ymmärsi häntä täydellisesti. He suutelivat pitkään ja nukahtivat lämpimään syleilyyn.

--------------------------------------------------

Tämä oli taas vähän erilainen juttu...
Risut ja ruusut otetaan taas mielellään vastaan :)

[email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu