Supistajat

Anonyymi

Kaikki supistajat on susia. Kenen älynväläys on ylipäätään keksiä tuollaista että suoran putken päähän tehdään supistus, kyllä pitäisi tajuta että yht'äkkinen piipun supistuminen aiheuttaa hauleissa muokkaantumista ja näin menettävät pyöreän muotonsa.
Supistus pitäisi olla kiinteä ja lähteä supistumaan heti ylimenokartiosta saakka.

4

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikkein paras piipun muoto on Roope Ankan tussarissa joka muistuttaa trumpettia.
      Jos semmoisella ei osu niin sitten voi lopettaa paukuttelun kokonaan.

    • Anonyymi

      Oletkos koskaan nähnyt haulikon patruunaa ja purkanut sitä. Tee näin ja palaa asiaan uudestaan.

    • Anonyymi

      Miksi supistajia käytetään?

      Niitä käytetään sen takia, että samalla haulikolla voidaan supistajaa vaihtamalla ampua eri etäisyyksille. Muutoin jouduttaisiin hankkimaan useita haulikoita eri supistuksilla kun nyt pärjätään yhdellä aseella ja vaihtosupistajilla.

      • Anonyymi

        Minä joskus luin ohjeeen jossa kerrottiin, että yksipiippisen haulikon piippuun saa näppärästi MK 3 sisäkartioisella kartiosovittimella halutun supistuksen. Varmaan kartiolaajennuksen saa sitten takaisin MK 2 ulkokartiolla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      165
      10531
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      80
      10057
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      107
      7012
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      227
      5498
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      177
      5174
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      178
      4346
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      87
      2892
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2806
    9. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      113
      2775
    10. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      166
      2621
    Aihe