Supistajat

Anonyymi

Kaikki supistajat on susia. Kenen älynväläys on ylipäätään keksiä tuollaista että suoran putken päähän tehdään supistus, kyllä pitäisi tajuta että yht'äkkinen piipun supistuminen aiheuttaa hauleissa muokkaantumista ja näin menettävät pyöreän muotonsa.
Supistus pitäisi olla kiinteä ja lähteä supistumaan heti ylimenokartiosta saakka.

4

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikkein paras piipun muoto on Roope Ankan tussarissa joka muistuttaa trumpettia.
      Jos semmoisella ei osu niin sitten voi lopettaa paukuttelun kokonaan.

    • Anonyymi

      Oletkos koskaan nähnyt haulikon patruunaa ja purkanut sitä. Tee näin ja palaa asiaan uudestaan.

    • Anonyymi

      Miksi supistajia käytetään?

      Niitä käytetään sen takia, että samalla haulikolla voidaan supistajaa vaihtamalla ampua eri etäisyyksille. Muutoin jouduttaisiin hankkimaan useita haulikoita eri supistuksilla kun nyt pärjätään yhdellä aseella ja vaihtosupistajilla.

      • Anonyymi

        Minä joskus luin ohjeeen jossa kerrottiin, että yksipiippisen haulikon piippuun saa näppärästi MK 3 sisäkartioisella kartiosovittimella halutun supistuksen. Varmaan kartiolaajennuksen saa sitten takaisin MK 2 ulkokartiolla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      51
      3269
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      963
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      830
    4. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      780
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      724
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      17
      720
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      24
      624
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      33
      615
    9. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      42
      600
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      577
    Aihe