Älä muuta luule. Jos haluan.
Uskallan minä tehdä aloitteen mies
Anonyymi
79919
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 79
Vanhimmat
Oletko joskus tehnyt aloitteita?
Ei ole oikeastaan tarvinnut tehdä. Suhteet on syntynyt kuin itsestään.. tää on eri juttu.
Niin ne useimmiten naisihmisille tulee. Mitenkäs tämä eri juttu -tapaus mies sitten?
No kun ei nähdä sellaisessa paikassa missä niitä suhteita helpoimmin syntyy. Siinä ero.
Niin on ollut mulla että yhtään naista mun ei ole tarvinnut iskeä kun naiset on aina lähestynyt mua.
-sivusta
Pääasia että näet häntä, silloin mahdollisuus missä vain kun kiinnostustakin. Kimppuun vain rohkeasti.
Niin jos näen. Ei se ole varmaa.
No mutta kylläpäs nyt.. jopas sanoit kuule kuule
Uskallan ainakin jos mies ei näytä yhtään vihaiselta.
Tää oli hauska. Olen aina kuvitellut olevani vähintäänkin neutraalin oloinen.. vaan jonkin aikaa jo ymmärtänyt, että saatan olla hyvinkin yrmy ilmeiltäni
Saatat olla vaikka hän :)
Mitä jos näyttää aina vihaiselta? Kai silloin myös on sitten vihainen. Kasvonpiirteetkin voivat vaikuttaa siihen näyttääkö lähtökohtaisesti lempeältä vai vihaiselta. Musta tuntuu että kulmakarvani saavat varmaan katseeni näyttämään vihaisemmalta kuin se oikeasti onkaan.
Ehkä on vaan asiallisen vakava ja se voi ihastuneen silmissä näyttää vähän vihaiselta. Ei kukaan näytä aina vihaiselta.
Se nyt vielä.. mä olen V-Suomessa
No tuo olikin vaan kevennys. Hän ei ole varsinaissuomesta.
Just noin.. redbull antaa siivet ja faktat ottaa ne pois.. kevyempi nukkua kun siivet ei paina selässä :)
Hyvää yötä. Huomenna taas uuteen nousuun siivilleen :)
No mulla oli pettymyksen päivä tänään.. niin huomenna kontataan,, ei oo tietookaan siivistä mut höveliä öötä sulle..
Saisi edes vihiä.
Vihjaillaan, vihjaillaan, kun se vaan tajuaisi. Rautalangasta vääntäminen ei ole vihjailua.
Ok, eli et halua sitten tehdä aloitetta mun kohdalla vaan 😱
Tietysti haluan.
Minä taas en uskalla. Mielestäni pallo on nyt miehellä kun olen se joka viimeisimmän liikkeen on tehnyt. Sekin oli tarpeeksi pelottavaa😀 tähän tää nyt kuitenkin jäi...
Oliko liikkeesi harhautus liike? Enempi niitä kohdannut.
Ei ole. Ihan oikeasti tein jotain.
Tuo on oikein, jos oikeasti tehnyt jotain, eikä vain palstalla päättänyt että pallo on toisella. Toivottavasti hänkin ymmärtää, että olet tehnyt jotain?
Kyllä tietää kun puhelimeensa tullut.
Some löytyy myös.
Tuo mies ei mitenkään ole oikea sana, että poliittinen pelleilysi, jo etukäteen tiedustellun miehittelyn osalta ei onnistu, ellet ole apina, niin siinä kevyt hymy sulle, pusu......
Miehittelyä mmiees, mmmmm, mieees.......
Moro
T.jätkältä tulee moro, huoralle murisevalle prostituoidulle, noita-akalle.....
https://m.youtube.com/watch?v=vQRmCy6LfjI
Tiedän sen oikein hyvin.
Etkä tiedä. Teen heti kun uskallan.
Hyvä Sinä ja en luule muuta...
Haluankin, että teet aloitteen. Todella!
Suunta on siis S:ltä --->J:lle aloitetta; kaunis kiitos jo etukäteen!
En kirjoita sinulle.
Moro horo
Et ilmeisesti halua
Haluan minä. Aloitus oli vaan sellainen..
Jos haluat tehdä? Niin miksi et tee asian eteen viemiseksi mitään?
Asian eteen viemiseksi. Hyvin sanottu :)
Vaisni :)
Kauheeta kun oot ollut aikaisin hereillä.
Voit tehdä aloitteen nainen milloin haluat. En ole vihainen, mistä voisin olla.
Et voikaan olla. Mutta entäs jos olet sen jälkeen?
Olen hyväluontoinen mies, ei tarvi pelätä ikinä.
Niin on hänkin. Kyllä sen huomaa :)
Huvikseni en ole tänne kuukauden ajan kirjoittanut, kaksi kuukautta sitten olisin mennyt eteenpäin ihan yksin, ja muuttanut 100km päähän, koska koin että maisemanvaihto olisi ollut tarpeen.
Tämä ei ole aloittajan vastaus. Nämä on jotain aku ankka kerhon kunniajäseniä molemmat kommentoijat. Ohi.
Hänestä miehestä puhun kuin omastani, siitä tulevasta, ja terve olen ja nainen vielä :) Haiset pissille muuten.. pissis..
Minä tunnistin sinut. Olet se ruma nainen, jolla roikkuu perse polvissa. Heti tunnistin. Myyt itseäsi aseman takana ja kaikki tietää sinut. Huomaatko, kirjoitan sinun tyylillä nettipalstalla.. tunnistan kaikki ja elämässäni on vain luusereita ja Iutkia, joita kuvittelen nettipalstoille. Htto olenko sinä sittenkin?
Katohan vaan😲
Kyllä sinä mies olet. Sivusta
Koetko sinä oikeasti mies saavuttavadi jotain sillä, että yrität ns kirjoittaa jonkun tyylillä? Näistä asemantaksista fantasioista en edes ala kysellä sen kummemmin, ehkä joku elämänkoululainen riksusta tms, on tuosta johdattelusta, että jee. Kaikki tietää jonkun
Minä en ole mies. Mutta haaveilkaa tyttöset sitten niin, jos teille se on niin tärkeää :) Mulla on loppupeleissä ihan sama mitä te naiset ajattelette. Olen palstalla yhden miehen takia ja jokainen tykkäävä sana multa on sille miehelle. Ja mies tietää kyllä, että olen nainen.
Sitten kun tämä tunnekaaos on itseltäni ohi, enkä näe enää tarvetta kirjoitella hänelle mitään (ehkä saan hänet jopa rakkaakseni), sitten lupaan palata ja sitten on teidän vuoronne tyttöset ja mummelit. Saatte sitä mitä multa olette 2 vuotta kerjännyt.. troIIausta. Sen verran tulen tänne palaamaan sitten.
Musta tuntuu, että muutama nainen täällä näkee punaista kuin kirjoitan. Ei se johdu siitä, että pitäisi minua miehenä vaan siitä, että näette itsekin, että olen teitä mukavampi ja aidompi ihminen. Niin olenkin. Olen ihan eri maata kuin te nettipalstalla ventovieraiden kimppuun käyvät haaskat :) Minua pitää täällä tunteet, ei tarve kiusata tai mustasukkaisuus kuten sinua säälittävä sivullinen. Kylläpä tuntuu nyt oikeasti hyvältä olla minä, eikä kuten sinä. Kiitos sivulliselle.
Sehän olisi hienoa, jos tekisit, taikka tulisit edes vastaan.
Niin olisi, olen laittanut aikaisemmin viestiäkin, mutta toista kautta.
En ole laittanut hänelle koskaan viestiä minnekään. Joku sotkee näitä nyt.
Olen lähettänyt viestiä, johon olet vastannut.
Ei sinua nauramatta katsokukaan, olet ohan muovipellen näköinen!
Tee siitä oma aloitus. Minä en ole mitään lähetellyt vielä. Tulen kyllä lähettämään, jos ei muuta keinoa ole..
Noin päissään jo iltapäivästä
Saat tehdä jos haluat :)
Miehen kuuluu tehdä aloite.
Haluan tehdä. Enkä pidä sitä miesten hommana. En ole Pohjanmaalta. (ap)
Teepä nyt rohkeasti jos olet entinen heila tunnistan,,,
Joo olen entinen heila, kun en uskalla.
En ole hänen entisensä. En oikeasti kommunikoisi tätä kautta exälle.
Asteltiin jonossa kaupassa parin kanssa ja vastaantulija ei ollut poikennut specsaversilla 😂🤣😅
Ei liity aloitukseen.
Minä uskallan myös rakastaa sua mies. Rakastan sua. t. ap
Nainen ihana!!! Minä rakastan sinua enemmän!!!!! Muista tämä aina.
Muistan rakas. Olet maailman rakkain.
Haluan.
Tahdon.
En kyllä oikeasti. Hieman vain huonoa seksiä ja se siitä.
Meillä ei ole ollut seksiä, joten hän ei voi tietää olisiko se huonoa. Mee troIIi räpläämään itseäsi jonnekin.
Mitä saat apmies tästä itsesi kanssa riitelystä?
Oon nainen ja riitelen sun troIIilehman kanssa. Tiedän että olet se tyhmä palstamuija, joka matkii ja kopioi muita ja on mustasukkainen muille naisille täällä. Sinussa ei ole aitoa kuin tuo tylsä luonteesi.
Harmittaako sinua kun olen täällä sinua suositumpi, aloitukseni on kivempia ja sinä et voi kuin yrittää niitä matkia. Älä huoli. Olen livessä yhtä ihana :)
Toki ja millainen aloite on?