Alkaa selvitä, miksi persut ovat niin ylikorostuneen kernaasti pukeneet naamalleen Nato-naamarit ja miksi Venäjän kommentit liittyen Suomen Nato-jäsenyyteen ovat olleet erittäinkin mietoja. Tämä taitaakin olla pelkkää populistien näytelmää. Kansainvälisen oikeistopopulistiblokin, joka kattaa mm. Venäjän, Turkin, Unkarin ja persut, keskinäisissä neuvotteluissa lienee sovittu, että Turkki vastustaa Suomen jäsenyyttä hamaan tappiin saakka. Niinpä persuilla ja Venäjällä ei ole mitään oikeaa riskiä siitä että Suomi pääsisi Natoon. Tämä asia kannattaisi selvittää. Voin toki olla väärässä mutta mutta...
Oikeistopopulistinen Turkki ajoi Nato-neuvottelut umpikujaan
10
99
Vastaukset
- Anonyymi
Ensin kerrot ja huudat kuinka tyhmiä ovat persut ja venäläiset. Sitten kun homma kusee politikkojen ja pressan pelokuuden aiheuttaman osaamattomuuden vuoksi, kehität salaliitoteorian, joka on niiden tyhmien perusjen ja venäjän laatiman käsikirjoituksen mukainen. Ei sinua kyllä voi ainakaan penaalin terävimmäksi kynäski kutsua.
😄😅😂🤣- Anonyymi
Noinhan ne puskaruikut toimivat. Kertovat nerokaita salaliittoteorioitaan, joita persut kuitenkin . . . . . mielikuvitusjuttuja, mutta noille hölmöille totisinta totta. Silmät renkainen yötä päivää valheita persuista palstalle rustaamassa.
- Anonyymi
Aloittaja ei nähtävästi ymmärrä Suomen JO kuuluvan sotilasliittoon. Sen lisäksi Suomella on lännen ydinasevaltioiden antamat turvatakuut.
Sulttaanin iltalypsyt voivat jatkua. Tosin USA:ssa on esitetty Turkille potkuja NATO:sta, koska Sulttaanin hallinto ei edusta muiden NATO:n jäsenmaiden arvoja.
Suomelle ja Ruotsille tämä win-win-tilanne.- Anonyymi
Turkki on Usalle tärkeämpi Natokumppani kuin Suomi ja Ruotsi yhteensä.
- Anonyymi
suomi kielsi PVL , mutta ei PKK ???
- Anonyymi
Eivät uskalla rasismisyytepelon takia.Nämä vihreiden virkaannimittämät viherdesanttimyyrät nostaa juttuja vain kantasuomalaisia vastaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät uskalla rasismisyytepelon takia.Nämä vihreiden virkaannimittämät viherdesanttimyyrät nostaa juttuja vain kantasuomalaisia vastaan.
Trump, Putin, Orban ja Erdogan ovat persujen populistisia aateveljiä jo pitkältä ajalta. Kameleonttikaan ei pysyisi perässä kun tuo em. ryhmä vaihtaa väriä ja hyrrää takkia niin, että Guinessin ennätyskirjassa kannet vaan paukkuvat.
Nyt sorrut ihan samanlaisiin salaliittoteorioihin kuin inhoamasi perussuomalaisetkin 😆
- Anonyymi
Kun kyselytuntia kts, ulkomaalaispolitiikasta niin ei ihmetytä yhtään turkin puheet ja vaateet , pitäiskö meidän poliitikkojen kts. peiliin , kantaa vastuunsa ja ryhtyä tiukempiin toimiin.
- Anonyymi
Varakkaimat persulit hyökki heti turkinmatkoille! Ei elukoilla väliä"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431091No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951070Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14690
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30681Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .18610