Olen surullinen. Kaipaan lähellesi ja kaipaan seuraasi. En vaan enää usko, että se voisi onnistua. En voi olla oma itseni ja joudun panttaamaan asiat sisälläni. En ole kelvannut sellaisena kuin olen, en todellakaan. Väärä lause, se on siinä. Ei oikein rohkaise, eikä anna toivoa paremmasta. Mahdoton on mahdoton.
Eilisen jälkeen tapahtunutta
Anonyymi
1260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Juttelitteko eilen kaivattusi kanssa?
Randomi viinamies kirjoittelee rommilasi käjessään eli minä. Mun täytyy oikein miettimällä miettiä milloin puhuin toiselle ihmiselle ylipäätään naamasta naamaan viimeksi :D. Tervehdyksiä ja kaupan kassoja ei lasketa. En oikeasti edes muista. Ei sen elämän vissiin näin pitänyt mennä 😆.
Ei. Tervehdittiin vain.
Suomi24än esteistä huolimatta se voisi onnistua. Suomi24 ähän on vain kiusa.
Olet syystäkin surullinen, itse olen tehnyt kaikkea sellaista mitä olisi pitänyt jättää tekemättä, en ole viime aikoina ollut täällä paljon kommentoimassa, tosin kommentoimatta jättäminen on vaikuttanut paljon, en ole myöskään ollut oma itseni, enkä muutenkaan kun olen ollut yksin niin kauan, olen mielessäni toivonut vielä maaliskuussa että tutustuisin vielä sinuun, en tosin tiennyt huhtikuun puolenvälin tienoilla että asutko
samalla paikkakunnalla?, kun en ollut vielä palstalla, numerosi etsin kun olin ollut täällä jonkin aikaa, lähetin viestejä, ja puhuttiin kerran puhelimessa kuulostit itkuiselta ); ymmärsin sen että sanoit olevasi toisesta kaupungista kotoisin, en sen enempää voinut sanoa, kunnioitin tahtoasi rakastuin sinuun vähitellen kun olin ollut palstalla jonkin aikaa, olen lähetellyt tekstiviestejä myöhemminkin, viestejä somen kautta, kunnioitan yksityisyyttäsi, pyynnöstäsi olen ottanut vain yhteyttä sinuun.
Joopa joo. Ei ole normaalia elämää tämä
Ei minunkaan mielestäni.
Sllti te elätte näiden trollausten kautta, siis te, ei kukaan mu edes trollimies vaan te
Anteeksi mutta onko sun ymmärryskyvyssä jotain vikaa?
Totuus voi kuulostaa valheelta. Eikö sen ole aina sisimmässään tiennytkin miten sanat ovat lähes käyttökelvottomia. Joskus voivat kuulostaa upeilta, mutta pettävät aina tosipaikan tullen. Ei koskaan löydy oikeita, mistä niitä edes etsisi. Sydän on vaitonainen, vaikka sillä on oma tahtonsa.
No niinpä tuo monesti näyttää menevän.
Ketään ei palkita omasta luonnostaan jota mikään määrä kokemusta ei tule koskaan korjaamaan. Toiveet saavat kaikua tyhjille seinille. Ihmiset joita itse rakastaa eivät joko rakasta tai ainakaan toivomallaan tavalla. Petos ja epälojaalius ovat alati läsnä. Ja oman luonteen ja älykkyyden ylittäjiä pilvin pimein.